Dougherty Valley Results from the DFAL Center Meet #1 at Newhall Park on 9/19/12

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Aragona, Ariel Sr JV 18:07.1 9:17 1.95 47/53 1/1 8/10 5/5
Chan, Kristen Sr V 21:20.2 7:14 2.95 35/50 5/6 5/6 5/6
Gala, Rubina So F/S 15:37.5 8:01 1.95 44/99 5/9 5/10 6/6
Guo, Helen Fr V 20:35 6:59 2.95 28/50 3/6 3/6 5/7
Guo, Scarlett So V 20:32.4 6:58 2.95 27/50 2/6 2/6 5/7
Ignacio, Alaliese Fr F/S 18:40 9:34 1.95 89/99 8/9 9/10 5/5
Menon, Meera Fr F/S 14:48 7:35 1.95 25/99 2/9 2/10 6/7 You ROCK! (SBP)
Pal, Simran Fr F/S 21:01.6 10:47 1.95 95/99 9/9 10/10 5/5
Peregrino, Alexandria Fr F/S 14:29.6 7:26 1.95 18/99 1/9 1/10 6/7
Salazar, Lauren Sr V 21:30.2 7:17 2.95 37/50 6/6 6/6 4/5
Siddiqui, Nabiha Fr F/S 16:41 8:33 1.95 67/99 7/9 7/10 5/6 You ROCK! (SBP)
Ta, Britanny Fr F/S 16:23.1 8:24 1.95 64/99 6/9 6/10 5/6 You ROCK! (SBP)
Tucker, Alexandria Fr V 19:06.6 6:29 2.95 9/50 1/6 1/6 5/7
Xu, Joyce So V 21:18.7 7:13 2.95 34/50 4/6 4/6 5/6
Yuan, Gina So F/S 14:55.5 7:39 1.95 27/99 3/9 3/10 6/6 You ROCK! (SBP)
Zhang, Annie So F/S 15:04 7:44 1.95 31/99 4/9 4/10 6/6 You ROCK! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/6 102:53
2:14
2.95 6:59 6:29 7:14 121 6:23 Alexandria Tucker (9), Scarlett Guo (25), Helen Guo (26), Joyce Xu (30), Kristen Chan (31)
F/S 1st 5 6/6 74:55
1:08
1.95 7:41 7:26 8:01 137 7:05 Alexandria Peregrino (18), Meera Menon (25), Gina Yuan (27), Annie Zhang (31), Rubina Gala (36)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Annie Marggraff Sr Acalanes 17:54.2 6:04
2 Rachel Johnson So Campolindo 18:19 6:13
3 Chloe Hansel Fr Las Lomas 18:19.5 6:13
4 Clare Orton Jr Las Lomas 18:20.2 6:13
5 Kelly Collins Sr Acalanes 18:42.2 6:20
6 Amy Hollswandner Sr Acalanes 18:48.3 6:22
7 Sarah Rockwood So Miramonte 18:56.9 6:25
8 Madison Hight Jr Las Lomas 19:03.2 6:28
9 Alexandria Tucker Fr Dougherty Valley 19:06.6 6:29 1/6 1/6 5/7
10 Caith Wright So Acalanes 19:11.4 6:30
11 Sydney Carroll Jr Las Lomas 19:12.2 6:31
12 Megan Wenzel So Las Lomas 19:21.4 6:34
13 Sondra Abruzzo So Miramonte 19:26.4 6:35
14 Andrea Tamminga Jr Miramonte 19:29.9 6:37
15 Megan Mcmillan Sr Campolindo 19:36.6 6:39
16 Lindsay Buckel Jr Miramonte 19:37.1 6:39
17 Georgia Roden So Miramonte 19:37.3 6:39
18 Rachel Gemar Jr Las Lomas 19:42.6 6:41
19 Ariel Thomas Sr Miramonte 19:44.5 6:42
20 Ashley Kawaguchi Sr Miramonte 19:48.9 6:43
21 Sarah Orders Sr Campolindo 19:56.3 6:46
22 Rebekah Ent Sr Miramonte 19:58.7 6:46
23 Mary Lewerenz So Acalanes 20:00.2 6:47
24 Camille Anderson Jr Miramonte 20:04.4 6:48
25 Ellen Hann Jr Campolindo 20:21.4 6:54
26 Brooke Lennox Fr Acalanes 20:31.3 6:57
27 Scarlett Guo So Dougherty Valley 20:32.4 6:58 2/6 2/6 5/7
28 Helen Guo Fr Dougherty Valley 20:35 6:59 3/6 3/6 5/7
29 Pamela Borden Jr Las Lomas 20:42.2 7:01
30 Jillian Colwell Jr Dublin 20:46.8 7:03
31 Hana Sun Fr Campolindo 20:48.8 7:03
32 Megan Mallon So Las Lomas 21:02 7:08
33 Alexandria Gragg Fr Acalanes 21:06.7 7:09
34 Joyce Xu So Dougherty Valley 21:18.7 7:13 4/6 4/6 5/6
35 Kristen Chan Sr Dougherty Valley 21:20.2 7:14 5/6 5/6 5/6
36 Sophie Babka So Las Lomas 21:26.3 7:16
37 Lauren Salazar Sr Dougherty Valley 21:30.2 7:17 6/6 6/6 4/5
38 Anna Taylor Sr Alhambra 21:33.8 7:19
39 Hanna Abruzzo Jr Miramonte 21:41.6 7:21
40 Danielle Osborne Sr Alhambra 22:23.7 7:35
41 Crystal Dinh Sr Alhambra 22:51.1 7:45
42 Abigail Sweeney Jr Dublin 22:56.7 7:47
43 Francesca Marietti Sr Alhambra 23:46.7 8:04
44 Kay Bromley Sr Alhambra 24:40 8:22
45 Ariana Jorgensen Jr Alhambra 24:45.8 8:24
46 Allie Timbrell So Alhambra 25:07.8 8:31
47 Wing-yiu Cheung Jr Dublin 25:15.4 8:34
48 Elicia Guerra Jr Alhambra 25:24 8:37
49 Tricia Hakenewerth Sr Alhambra 29:43 10:04
50 Jenna Herzog Sr Alhambra 29:44.2 10:05
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Las Lomas
3-2-2-2-1
Gap: 1:02
94:17
18:51
6:23
38 Chloe Hansel
Fr
18:20
6:13
3
Clare Orton
Jr
18:20
6:13
4
Madison Hight
Jr
19:03
6:28
8
Sydney Carroll
Jr
19:12
6:31
11
Megan Wenzel
So
19:21
6:34
12
Rachel Gemar
Jr
19:43
6:41
18
Pamela Borden
Jr
20:42
7:01
27
2 Acalanes
1-1-1-1-2
Gap: 2:06
94:36
18:55
6:25
44 Annie Marggraff
Sr
17:54
6:04
1
Kelly Collins
Sr
18:42
6:20
5
Amy Hollswandner
Sr
18:48
6:22
6
Caith Wright
So
19:11
6:30
10
Mary Lewerenz
So
20:00
6:47
22
Brooke Lennox
Fr
20:31
6:57
24
Alexandria Gragg
Fr
21:07
7:09
29
3 Miramonte
4-4-3-3-3
Gap: 0:40
97:08
19:26
6:35
67 Sarah Rockwood
So
18:57
6:25
7
Sondra Abruzzo
So
19:26
6:35
13
Andrea Tamminga
Jr
19:30
6:37
14
Lindsay Buckel
Jr
19:37
6:39
16
Georgia Roden
So
19:37
6:39
17
Ariel Thomas
Sr
19:45
6:42
19
Ashley Kawaguchi
Sr
19:49
6:43
20
4 Campolindo
2-3-4-4-4
Gap: 2:30
99:02
19:48
6:43
89 Rachel Johnson
So
18:19
6:13
2
Megan Mcmillan
Sr
19:37
6:39
15
Sarah Orders
Sr
19:56
6:46
21
Ellen Hann
Jr
20:21
6:54
23
Hana Sun
Fr
20:49
7:03
28








5 Dougherty Valley
5-5-5-5-5
Gap: 2:14
102:53
20:35
6:59
121 Alexandria Tucker
Fr
19:07
6:29
9
Scarlett Guo
So
20:32
6:58
25
Helen Guo
Fr
20:35
6:59
26
Joyce Xu
So
21:19
7:13
30
Kristen Chan
Sr
21:20
7:14
31
Lauren Salazar
Sr
21:30
7:17
32




6 Alhambra
6-6-6-6-6
Gap: 3:06
115:15
23:03
7:49
175 Anna Taylor
Sr
21:34
7:19
33
Danielle Osborne
Sr
22:24
7:35
34
Crystal Dinh
Sr
22:51
7:45
35
Francesca Marietti
Sr
23:47
8:04
36
Kay Bromley
Sr
24:40
8:22
37
Ariana Jorgensen
Jr
24:46
8:24
38
Allie Timbrell
So
25:08
8:31
39
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kelli Berge Sr Acalanes 12:32.1 6:26
2 Haley Kisner Sr Acalanes 13:23.4 6:52
3 Caroline Wilcox Sr Acalanes 13:36 6:58
4 Emily Cavanaugh Jr Acalanes 13:40 7:01
5 Alyssa Trumble Sr Miramonte 13:43.8 7:02
6 Tina Romak Sr Miramonte 13:44.4 7:03
7 Nicole Gan Jr Las Lomas 13:47.1 7:04
8 Briana Grether Jr Acalanes 14:01.1 7:11
9 Vera Portnova Jr Acalanes 14:21.9 7:22
10 Andrea Andie Tuemmler Jr Miramonte 14:29.2 7:26
11 Jenny Smit Jr Campolindo 14:30.1 7:26
12 Naomi Takeuchi Jr Las Lomas 14:30.4 7:26
13 Margeax Bergman Sr Campolindo 14:33.1 7:28
14 Katherine Tottle Sr Acalanes 14:41.2 7:32
15 Ania Kossakowski Fr Campolindo 14:45 7:34
16 Fairlie Reese Sr Las Lomas 14:49.9 7:36
17 Alyssa Henderson Jr Miramonte 14:57.5 7:40
18 Hannah Silveira Jr Miramonte 15:01 7:42
19 Heidi Maupin Jr Miramonte 15:13.9 7:49
20 Tori Oto Jr Campolindo 15:20.8 7:52
21 Camille Talwar Jr Las Lomas 15:22.2 7:53
22 Merinda Zywicz Sr Campolindo 15:23.5 7:54
23 Anna Tucci Jr Miramonte 15:24.1 7:54
24 Ching Fang Jr Miramonte 15:24.9 7:54
25 Hailey Donaldson Jr Las Lomas 15:27.7 7:56
26 Ali Bergmann Jr Acalanes 15:30.9 7:57
27 Catrin Farr Sr Miramonte 15:41.4 8:03
28 Maria Torres Jr Las Lomas 15:44.1 8:04
29 Fiona Nelis Jr Acalanes 15:46.6 8:05
30 Maddie Young Fr Campolindo 15:49.6 8:07
31 Heather Eagle Sr Campolindo 15:55.3 8:10
32 Nadia Aquil So Campolindo 15:59.4 8:12
33 Keiko Eng Fr Campolindo 16:08.9 8:17
34 Kathryn Buffo Sr Las Lomas 16:12.8 8:19
35 Lina Mathkour Jr Miramonte 16:17.5 8:21
36 Fine Gumpert Fr Campolindo 16:22.2 8:24
37 Alyssa Milward Sr Acalanes 16:22.5 8:24
38 Jakie Amaro Sr Las Lomas 16:37.2 8:31
39 Amelia Curry Jr Acalanes 16:38.5 8:32
40 Jordan Hinds Jr Acalanes 16:40.5 8:33
41 Katelyn Rader Sr Acalanes 16:42.9 8:34
42 Kalyn Ingersoll Fr Campolindo 17:07.3 8:47
43 Sophie Dawson Jr Miramonte 17:11.7 8:49
44 Kate Holmes Jr Miramonte 17:18.6 8:53
45 Colleen Mccullough Jr Miramonte 17:26 8:56
46 Simone Britto Jr Miramonte 17:29.4 8:58
47 Ariel Aragona Sr Dougherty Valley 18:07.1 9:17 1/1 8/10 5/5
48 Yocelyne Martinez Sr Acalanes 18:29.7 9:29
49 Ruth Shaffer Jr Acalanes 18:32.7 9:31
50 Sara Santaguida Fr Campolindo 19:08 9:49
51 Kaitlyn Fieldhouse Sr Las Lomas 20:00.6 10:16
52 Dioselyn Cruz Jr Miramonte 21:14.6 10:54
53 Anne Neuweiler Sr Las Lomas 22:38.2 11:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Gabrielle Gamboa Fr Dublin 12:47 6:33
2 Karina Gurusiddaiah So Dublin 13:41.5 7:01
3 Annalisa Watson So Dublin 13:46.1 7:04
4 Amy Strobelt So Acalanes 13:46.4 7:04
5 Sophia Frumenti So Acalanes 13:48.3 7:05
6 Emily Lawrie Fr Campolindo 13:49 7:05
7 Sophia Settle Fr Campolindo 13:51.5 7:06
8 Robin Powell Fr Campolindo 14:06.8 7:14
9 Hannah Mattioda So Campolindo 14:09.2 7:15
10 Sarah Shipway Fr Campolindo 14:11.8 7:17
11 Montana Nielson Fr Dublin 14:18 7:20
12 Haley Zeiger So Las Lomas 14:18.9 7:20
13 Mia Harnett So Miramonte 14:21.7 7:22
14 Karen Martinez So Las Lomas 14:22.2 7:22
15 Danica Dabasinkskas Fr Miramonte 14:25.1 7:24
16 Nikki Roos Fr Acalanes 14:25.7 7:24
17 Hollyn Cetrone So Miramonte 14:28.5 7:25
18 Alexandria Peregrino Fr Dougherty Valley 14:29.6 7:26 1/9 1/10 6/7
19 Malena Sparidaens So Las Lomas 14:32.7 7:28
20 Sruthi Veeragandham So Dublin 14:34.5 7:28
21 Alison Taplin So Las Lomas 14:37.5 7:30
22 Madison Stevens So Miramonte 14:41 7:32
23 Thea Sherwood So Las Lomas 14:41.4 7:32
24 Sophia Lau-shum Fr Las Lomas 14:41.9 7:32
25 Meera Menon Fr Dougherty Valley 14:48 7:35 2/9 2/10 6/7 You ROCK! (SBP)
26 Madison Gibson So Miramonte 14:51.3 7:37
27 Gina Yuan So Dougherty Valley 14:55.5 7:39 3/9 3/10 6/6 You ROCK! (SBP)
28 Samantha Woehrle So Acalanes 14:59.2 7:41
29 Julia Machol So Acalanes 15:01.4 7:42
30 Sophia Juardo-martinez Fr Las Lomas 15:01.9 7:43
31 Annie Zhang So Dougherty Valley 15:04 7:44 4/9 4/10 6/6 You ROCK! (SBP)
32 Lauren Hunt So Acalanes 15:06.9 7:45
33 Aleah Dajani So Acalanes 15:12.4 7:48
34 Sophia Basaldua Fr Acalanes 15:13.7 7:49
35 Meredith Johnson So Las Lomas 15:15.2 7:49
36 Monica Vera Fr Las Lomas 15:15.6 7:50
37 Nicolette Baker So Las Lomas 15:21.4 7:53
38 Devon Rogers So Las Lomas 15:23.1 7:53
39 Sophie Dunne So Acalanes 15:27.4 7:56
40 Megan Zywicz So Campolindo 15:30.6 7:57
41 Jess Mould So Acalanes 15:33.3 7:59
42 Katherine Lee So Las Lomas 15:34.5 7:59
43 Tessa Hanson So Miramonte 15:35.2 8:00
44 Rubina Gala So Dougherty Valley 15:37.5 8:01 5/9 5/10 6/6
45 Kamila Sarsam So Acalanes 15:45.5 8:05
46 Lexi Nicholson So Las Lomas 15:48.1 8:06
47 Jordon Simpson Fr Las Lomas 15:48.5 8:06
48 Natalia Bland Fr Las Lomas 15:48.7 8:07
49 Ryn Mcwhirter So Acalanes 15:50.6 8:07
50 Genevieve Tambornino So Acalanes 15:53.7 8:09
51 Sage Catton So Acalanes 15:53.9 8:09
52 Kate Rogers Fr Alhambra 15:56 8:10
53 Kaitlin Fenn So Miramonte 15:56.5 8:11
54 Chloe Fillinger So Miramonte 15:56.8 8:11
55 Kara Hom So Miramonte 15:57 8:11
56 Olivia Marrone So Acalanes 15:58.5 8:12
57 Diane Halm So Acalanes 16:01 8:13
58 Megan Conner So Acalanes 16:07.2 8:16
59 Sydney Mays So Miramonte 16:09.1 8:17
60 Jen Chan So Acalanes 16:12 8:18
61 Natasha Mccollough Fr Campolindo 16:16.2 8:21
62 Elise Berg Fr Acalanes 16:17.2 8:21
63 Ashley Coyne So Las Lomas 16:22.9 8:24
64 Britanny Ta Fr Dougherty Valley 16:23.1 8:24 6/9 6/10 5/6 You ROCK! (SBP)
65 Eleanor Roeder Fr Miramonte 16:38 8:32
66 Julia Conrad So Acalanes 16:38.7 8:32
67 Nabiha Siddiqui Fr Dougherty Valley 16:41 8:33 7/9 7/10 5/6 You ROCK! (SBP)
68 Analisse Johansson So Acalanes 16:46.5 8:36
69 Katherine Rybiy So Miramonte 16:48 8:37
70 Emma Champion Fr Acalanes 16:49.5 8:38
71 Emma Wilcox So Miramonte 16:50.5 8:38
72 Kate Cimino Fr Campolindo 16:53.2 8:40
73 Erin Reidy So Acalanes 17:07.6 8:47
74 Kendall Comins So Acalanes 17:07.8 8:47
75 Amber Maes Fr Las Lomas 17:21.2 8:54
76 Yasmine Jahromi So Acalanes 17:22.3 8:55
77 Paige Westlund Fr Las Lomas 17:35.8 9:01
78 Aleia Villaneuva So Dublin 17:43.6 9:05
79 Shuying Zhen So Las Lomas 18:03.6 9:16
80 Mariam Khan So Acalanes 18:17.4 9:23
81 Maghan Combs So Alhambra 18:17.6 9:23
82 Stella Koliavas Fr Las Lomas 18:21.1 9:25
83 Fiona Stewart Fr Campolindo 18:32 9:30
84 Janey Berger So Miramonte 18:33.5 9:31
85 Janina Larsen Fr Acalanes 18:34.1 9:31
86 Valerie Fetzer Fr Las Lomas 18:34.9 9:32
87 Lily Bauer So Acalanes 18:35.9 9:32
88 Luscia Chiarello So Acalanes 18:39.6 9:34
89 Alaliese Ignacio Fr Dougherty Valley 18:40 9:34 8/9 9/10 5/5
90 Jane Mckee So Acalanes 19:08.4 9:49
91 Ana Glosson Fr Campolindo 19:09.2 9:49
92 Lauren Bashin-sullivan So Miramonte 19:28.8 9:59
93 Sian Marshall So Acalanes 20:48.6 10:40
94 Maddie Quinn Fr Las Lomas 20:59.5 10:46
95 Simran Pal Fr Dougherty Valley 21:01.6 10:47 9/9 10/10 5/5
96 Emily Carlson Fr Las Lomas 21:06.1 10:49
97 Maram Abouahmed Fr Dublin 21:08.7 10:51
98 Sara Motamenzadeh Fr Campolindo 22:15.3 11:25
99 Sasha Blank Fr Las Lomas 22:16.9 11:26
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Dublin
1-1-1-1-1
Gap: 1:48
69:07
13:49
7:05
37 Gabrielle Gamboa
Fr
12:47
6:33
1
Karina Gurusiddaiah
So
13:42
7:01
2
Annalisa Watson
So
13:46
7:04
3
Montana Nielson
Fr
14:18
7:20
11
Sruthi Veeragandham
So
14:35
7:28
20
Aleia Villaneuva
So
17:44
9:05
41
Maram Abouahmed
Fr
21:09
10:51
42
2 Campolindo
3-3-2-2-2
Gap: 0:23
70:08
14:02
7:12
40 Emily Lawrie
Fr
13:49
7:05
6
Sophia Settle
Fr
13:52
7:06
7
Robin Powell
Fr
14:07
7:14
8
Hannah Mattioda
So
14:09
7:15
9
Sarah Shipway
Fr
14:12
7:17
10
Megan Zywicz
So
15:31
7:57
34
Natasha Mccollough
Fr
16:16
8:21
38
3 Acalanes
2-2-3-3-3
Gap: 1:15
72:01
14:24
7:23
82 Amy Strobelt
So
13:46
7:04
4
Sophia Frumenti
So
13:48
7:05
5
Nikki Roos
Fr
14:26
7:24
16
Samantha Woehrle
So
14:59
7:41
28
Julia Machol
So
15:01
7:42
29
Lauren Hunt
So
15:07
7:45
32
Aleah Dajani
So
15:12
7:48
33
4 Las Lomas
4-4-4-4-4
Gap: 0:23
72:33
14:31
7:26
89 Haley Zeiger
So
14:19
7:20
12
Karen Martinez
So
14:22
7:22
14
Malena Sparidaens
So
14:33
7:28
19
Alison Taplin
So
14:38
7:30
21
Thea Sherwood
So
14:41
7:32
23
Sophia Lau-shum
Fr
14:42
7:32
24
Sophia Juardo-martinez
Fr
15:02
7:43
30
5 Miramonte
5-5-4-5-5
Gap: 0:30
72:48
14:34
7:28
93 Mia Harnett
So
14:22
7:22
13
Danica Dabasinkskas
Fr
14:25
7:24
15
Hollyn Cetrone
So
14:29
7:25
17
Madison Stevens
So
14:41
7:32
22
Madison Gibson
So
14:51
7:37
26
Tessa Hanson
So
15:35
8:00
35
Kaitlin Fenn
So
15:57
8:11
37
6 Dougherty Valley
6-6-6-6-6
Gap: 1:08
74:55
14:59
7:41
137 Alexandria Peregrino
Fr
14:30
7:26
18
Meera Menon
Fr
14:48
7:35
25
Gina Yuan
So
14:56
7:39
27
Annie Zhang
So
15:04
7:44
31
Rubina Gala
So
15:38
8:01
36
Britanny Ta
Fr
16:23
8:24
39
Nabiha Siddiqui
Fr
16:41
8:33
40
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.