Archbishop Mitty Results from the WCAL #2 at Shoreline Park on 10/17/07

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Alvear, Amanda So F/S 23:59 8:00 3 41/98 3/22 19/45 5/6 24:49
(0:50,3.4)
You ROCK! (SBP, DPR)
Boraston, Sara Fr F/S 27:36 9:12 3 77/98 14/22 36/45 2/3
Cabrera, Christine So F/S 24:44 8:15 3 54/98 5/22 21/45 5/6 23:52 23:52 23:52 23:52
Caldwell, Jessica So F/S 25:12 8:24 3 58/98 6/22 24/45 5/6 You ROCK! (SBP)
Campbell, Jennifer Jr JV 25:23 8:28 3 82/103 13/16 30/45 3/3 25:30
(0:07,0.5)
25:30
(0:07,0.5)
25:30
(0:07,0.5)
25:17 You ROCK! (LY, LR, PR)
Clancy, Caitlin Fr F/S 31:10 10:23 3 95/98 20/22 42/45 2/2
Crawford, Kaila Fr F/S 29:25 9:48 3 89/98 17/22 39/45 2/2
Cullen, Christie So JV 22:20 7:27 3 26/103 3/16 8/45 5/8
Davidson, Mandy So F/S 33:11 11:04 3 97/98 22/22 45/45 2/2
Dunlay, Abigale Fr F/S 25:18 8:26 3 61/98 8/22 26/45 3/5
Edgecumbe, Katherine So JV 22:21 7:27 3 27/103 4/16 10/45 3/8 25:43
(3:22,13.1)
25:43
(3:22,13.1)
25:43
(3:22,13.1)
23:12
(0:51,3.7)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Ellis, Nicole Fr V 20:32 6:51 3 26/54 3/7 3/45 5/8 20:38
(0:06,0.5)
You ROCK! (DPR)
Filice, Montina Jr JV 31:37 10:32 3 102/103 16/16 43/45 3/3 26:36 26:36 26:36 25:54
Fong, Kristin Fr F/S 27:07 9:02 3 73/98 12/22 34/45 3/4
Garlejo, April Fr F/S 23:20 7:47 3 31/98 2/22 18/45 5/6
Guzikowski, Amanda Fr V 20:21 6:47 3 22/54 2/7 2/45 5/8
Halley, Morgan Jr JV 23:16 7:45 3 50/103 9/16 17/45 3/5 24:38
(1:22,5.5)
24:38
(1:22,5.5)
24:38
(1:22,5.5)
24:38
(1:22,5.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
John, Natalie Fr F/S 27:28 9:09 3 76/98 13/22 35/45 3/4
John, Stephnie Jr V 22:20 7:27 3 48/54 6/7 8/45 5/7 23:52
(1:32,6.4)
23:52
(1:32,6.4)
23:52
(1:32,6.4)
23:52
(1:32,6.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Killebrew, Sandra Sr V 22:22 7:27 3 50/54 7/7 11/45 5/7 21:48 21:48 21:48 21:48
Kriege, Mary Fr V 21:10 7:03 3 38/54 5/7 5/45 5/8 21:03
Kwok, Sharon So F/S 25:22 8:27 3 63/98 10/22 29/45 3/5
Lee, Alexa So JV 22:57 7:39 3 42/103 8/16 16/45 3/6 20:37 20:37 20:37 20:37
Lopiccolo, Brianne Fr JV 26:03 8:41 3 93/103 15/16 32/45 3/3
Lott, Aisha Sr V 20:17 6:46 3 21/54 1/7 1/45 6/8 19:45 19:45 19:45 19:45 You ROCK! (DSR)
Luk, Emma So F/S 29:21 9:47 3 88/98 16/22 38/45 2/3
Luna, Claudia Jr JV 24:49 8:16 3 75/103 11/16 23/45 3/5
Maas, Casey So JV 22:39 7:33 3 36/103 5/16 13/45 3/8
Moeller, Hannah So F/S 25:19 8:26 3 62/98 9/22 27/45 3/5
Mulcaire, Kylie So F/S 24:42 8:14 3 53/98 4/22 20/45 5/6
O'Neill, Ali So F/S 25:13 8:24 3 60/98 7/22 25/45 4/5
Organ, Rebecca So JV 22:44 7:35 3 37/103 6/16 14/45 3/7 22:42
Ortiz, Marissa So F/S 30:07 10:02 3 90/98 18/22 40/45 2/2 29:17 29:17 29:17 27:49
Ossai, Leslie Fr F/S 27:48 9:16 3 81/98 15/22 37/45 2/3
Phillips, Chanel Jr JV 25:47 8:36 3 87/103 14/16 31/45 3/3 26:04
(0:17,1.1)
26:04
(0:17,1.1)
25:35 You ROCK! (LR, PR)
Pickett, Darcy Jr JV 22:10 7:23 3 23/103 2/16 7/45 5/8 22:29
(0:19,1.4)
22:29
(0:19,1.4)
22:29
(0:19,1.4)
22:26
(0:16,1.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Ranganathan, Shubha So F/S 30:08 10:03 3 91/98 19/22 41/45 2/2 You ROCK! (SBP)
Salinas, Jacquelin Fr F/S 22:33 7:31 3 19/98 1/22 12/45 5/6 You ROCK! (SBP)
Sherwood, Sarah Sr JV 25:20 8:27 3 81/103 12/16 28/45 3/3 25:04 25:04 23:39 22:52
Singireddy, Ramya So F/S 32:23 10:48 3 96/98 21/22 44/45 2/2
Strayer, Alisa Jr JV 22:08 7:23 3 21/103 1/16 6/45 5/8 20:59 20:59 20:59 20:53
Thomas, Kristi Fr V 20:34 6:51 3 28/54 4/7 4/45 5/8 20:50
(0:16,1.3)
You ROCK! (DPR)
Tomimatsu, Nicole So F/S 26:26 8:49 3 70/98 11/22 33/45 3/4 25:58 25:58 25:58 25:58
Wood, Melanie Jr JV 22:51 7:37 3 39/103 7/16 15/45 3/7
Zhou, Kathy Sr JV 24:47 8:16 3 74/103 10/16 22/45 3/5 24:26 24:26 24:26 24:11
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/8 102:54
0:53
3 6:52 6:46 7:03 135 6:14 100:59 100:59 98:34 Aisha Lott (21), Amanda Guzikowski (22), Nicole Ellis (26), Kristi Thomas (28), Mary Kriege (38)
JV 1st 5 4/8 111:38
0:31
3 7:27 7:23 7:33 113 6:46 114:23
(2:45,2.4)
114:23
(2:45,2.4)
114:23
(2:45,2.4%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Alisa Strayer (19), Darcy Pickett (20), Christie Cullen (23), Katherine Edgecumbe (24), Casey Maas (27)
JV 2nd 5 3/5 116:35
2:03
3 7:46 7:35 8:16 78 7:16 119:47
(3:12,2.7)
119:47
(3:12,2.7)
119:47
(3:12,2.7%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Rebecca Organ (12), Melanie Wood (13), Alexa Lee (14), Morgan Halley (16), Kathy Zhou (23)
JV 3rd 5 3/3 127:22
1:14
3 8:29 8:16 8:41 84 7:31 122:11 122:11 122:11 Claudia Luna (14), Sarah Sherwood (16), Jennifer Campbell (17), Chanel Phillips (18), Brianne Lopiccolo (19)
F/S 1st 5 5/6 119:18
2:11
3 7:57 7:31 8:15 124 6:55 Jacquelin Salinas (13), April Garlejo (21), Amanda Alvear (27), Kylie Mulcaire (31), Christine Cabrera (32)
F/S 2nd 5 3/5 126:24
0:10
3 8:26 8:24 8:27 95 7:07 Jessica Caldwell (17), Ali O'Neill (18), Abigale Dunlay (19), Hannah Moeller (20), Sharon Kwok (21)
F/S 3rd 5 3/3 136:25
1:22
3 9:06 8:49 9:16 65 7:32 Nicole Tomimatsu (10), Kristin Fong (12), Natalie John (13), Sara Boraston (14), Leslie Ossai (16)
F/S 4th 5 2/2 150:11
1:49
3 10:01 9:47 10:23 50 7:51 Emma Luk (8), Kaila Crawford (9), Marissa Ortiz (10), Shubha Ranganathan (11), Caitlin Clancy (12)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Rachel Hinds Fr ST. IGNATIUS 17:31 5:50
2 Katy Daly Jr ST. IGNATIUS 17:35 5:52
3 Jennifer Bergman Jr VALLEY CHRISTIAN (SA 17:49 5:56
4 Shelby Golan Sr ST. FRANCIS 18:24 6:08
5 Jocelyn Rodriguez Sr SHC 18:44 6:15
6 Jackie Flynn Sr SHC 19:01 6:20
7 Tracy Vargo Sr PRESENTATION 19:15 6:25
8 Hannah Farr Fr ST. IGNATIUS 19:18 6:26
9 Michelle Callaway Sr PRESENTATION 19:28 6:29
10 Jacqueline Sun Jr ST. IGNATIUS 19:29 6:30
11 Ashmi Pathela Sr ST. FRANCIS 19:31 6:30
12 Rebekah Phillips Jr PRESENTATION 19:32 6:31
13 Bambi Seltenrich Jr ST. IGNATIUS 19:34 6:31
14 Annelise Brochier So ST. FRANCIS 19:34 6:31
15 Monica Coen Sr ST. IGNATIUS 19:37 6:32
16 Jacquelyn Urbina Fr ST. IGNATIUS 19:48 6:36
17 Courtney Albini Jr ST. FRANCIS 20:07 6:42
18 Taylor Groseclose Fr ST. FRANCIS 20:08 6:43
19 Rachel Phillips So PRESENTATION 20:13 6:44
20 Shannon McCarthy Jr PRESENTATION 20:16 6:45
21 Aisha Lott Sr Archbishop Mitty 20:17 6:46 1/7 1/45 6/8 19:45 19:45 19:45
22 Amanda Guzikowski Fr Archbishop Mitty 20:21 6:47 2/7 2/45 5/8
23 Nathalie Hechinger Fr SHC 20:22 6:47
24 Emily Detert Jr NOTRE DAME (BELMONT) 20:24 6:48
25 Gina D'Arpino Fr PRESENTATION 20:27 6:49
26 Nicole Ellis Fr Archbishop Mitty 20:32 6:51 3/7 3/45 5/8
27 Nerissa Martinez Sr SHC 20:34 6:51
28 Kristi Thomas Fr Archbishop Mitty 20:34 6:51 4/7 4/45 5/8
29 Rachel Gunsalus Jr ST. FRANCIS 20:35 6:52
30 Emily Blaha Fr VALLEY CHRISTIAN (SA 20:36 6:52
31 Cassandra Devlin Jr SHC 20:48 6:56
32 Julie Wallace So VALLEY CHRISTIAN (SA 20:54 6:58
33 Ann Heslin Fr SACRED HEART PREP 20:54 6:58
34 Reilly Hall Jr SHC 21:00 7:00
35 Adriana Romero So ST. FRANCIS 21:00 7:00
36 Karla Navarro So NOTRE DAME (BELMONT) 21:04 7:01
37 Rachel Mills Jr SHC 21:06 7:02
38 Mary Kriege Fr Archbishop Mitty 21:10 7:03 5/7 5/45 5/8
39 Liz Wallace So VALLEY CHRISTIAN (SA 21:11 7:04
40 Camille Maron So NOTRE DAME (BELMONT) 21:14 7:05
41 Lauren Mike So NOTRE DAME (BELMONT) 21:15 7:05
42 Julia Brownell Sr SACRED HEART PREP 21:26 7:09
43 Kristin Houp Sr VALLEY CHRISTIAN (SA 21:37 7:12
44 Nicole Zanardi Sr PRESENTATION 21:45 7:15
45 Nadia Ahmed So SACRED HEART PREP 22:08 7:23
46 Karla Gaitan So SACRED HEART PREP 22:13 7:24
47 Serena Smiley Fr NOTRE DAME (BELMONT) 22:17 7:26
48 Stephnie John Jr Archbishop Mitty 22:20 7:27 6/7 8/45 5/7 23:52
(1:32)
23:52
(1:32)
23:52
(1:32)
You ROCK! (LY, LR, PR)
49 Gina Erle Jr NOTRE DAME (BELMONT) 22:22 7:27
50 Sandra Killebrew Sr Archbishop Mitty 22:22 7:27 7/7 11/45 5/7 21:48 21:48 21:48
51 Stacy Sparks Jr NOTRE DAME (BELMONT) 22:33 7:31
52 Olivia Carroll Fr SACRED HEART PREP 22:50 7:37
53 Caroline Casey Sr SACRED HEART PREP 23:44 7:55
54 Elly Jones Fr SACRED HEART PREP 25:22 8:27
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ST. IGNATIUS
1-1-1-1-1
Gap: 2:03
93:27
18:41
6:14
34 Rachel Hinds
Fr
17:31
5:50
1
Katy Daly
Jr
17:35
5:52
2
Hannah Farr
Fr
19:18
6:26
8
Jacqueli Sun
Jr
19:29
6:30
10
Bambi Seltenri
Jr
19:34
6:31
13








2 ST. FRANCIS
3-3-3-2-2
Gap: 1:44
97:44
19:33
6:31
64 Shelby Golan
Sr
18:24
6:08
4
Ashmi Pathela
Sr
19:31
6:30
11
Annelise Brochier
So
19:34
6:31
14
Courtney Albini
Jr
20:07
6:42
17
Taylor Groseclo
Fr
20:08
6:43
18








3 PRESENTATION
5-4-2-3-3
Gap: 1:01
98:44
19:45
6:35
67 Tracy Vargo
Sr
19:15
6:25
7
Michelle Callaway
Sr
19:28
6:29
9
Rebekah Phillips
Jr
19:32
6:31
12
Rachel Phillips
So
20:13
6:44
19
Shannon McCarthy
Jr
20:16
6:45
20








4 SHC
4-2-4-4-4
Gap: 2:04
99:29
19:54
6:38
92 Jocelyn Rodrigue
Sr
18:44
6:15
5
Jackie Flynn
Sr
19:01
6:20
6
Nathalie Hechinge
Fr
20:22
6:47
23
Nerissa Martinez
Sr
20:34
6:51
27
Cassandr Devlin
Jr
20:48
6:56
31








5 Archbishop Mitty
6-6-6-5-5
Gap: 0:53
102:54
20:35
6:52
135 Aisha Lott
Sr
20:17
6:46
21
Amanda Guzikows
Fr
20:21
6:47
22
Nicole Ellis
Fr
20:32
6:51
26
Kristi Thomas
Fr
20:34
6:51
28
Mary Kriege
Fr
21:10
7:03
38








6 VALLEY CHRISTIAN (SA
2-5-5-6-6
Gap: 3:48
102:07
20:25
6:48
147 Jennifer Bergman
Jr
17:49
5:56
3
Emily Blaha
Fr
20:36
6:52
30
Julie Wallace
So
20:54
6:58
32
Liz Wallace
So
21:11
7:04
39
Kristin Houp
Sr
21:37
7:12
43








7 NOTRE DAME (BELMONT)
7-7-7-7-7
Gap: 1:53
106:14
21:15
7:05
188 Emily Detert
Jr
20:24
6:48
24
Karla Navarro
So
21:04
7:01
36
Camille Maron
So
21:14
7:05
40
Lauren Mike
So
21:15
7:05
41
Serena Smiley
Fr
22:17
7:26
47








8 SACRED HEART PREP
8-8-8-8-8
Gap: 1:56
109:31
21:54
7:18
218 Ann Heslin
Fr
20:54
6:58
33
Julia Brownell
Sr
21:26
7:09
42
Nadia Ahmed
So
22:08
7:23
45
Karla Gaitan
So
22:13
7:24
46
Olivia Carroll
Fr
22:50
7:37
52








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Abby Otto So ST. IGNATIUS 19:43 6:34
2 Sasha Martinez Sr ST. IGNATIUS 19:58 6:39
3 Annalyse Sheppard Jr ST. IGNATIUS 20:16 6:45
4 Alexis Garrett-Fra Jr SHC 20:25 6:48
5 Stephanie Kaufman Jr ST. FRANCIS 20:28 6:49
6 Madeline McDonnell Sr ST. IGNATIUS 20:33 6:51
7 Libby Paulsen Jr ST. IGNATIUS 21:03 7:01
8 Alexis Perez Sr ST. FRANCIS 21:03 7:01
9 Yesenia Palacios Sr SHC 21:10 7:03
10 Katie Gandolfo Jr ST. IGNATIUS 21:22 7:07
11 Jordan Filmore Sr PRESENTATION 21:36 7:12
12 Dakota Taylor Jr ST. FRANCIS 21:37 7:12
13 Alyssa Arvin Sr ST. FRANCIS 21:41 7:14
14 Natalie Hartman Jr ST. IGNATIUS 21:43 7:14
15 Morgan Campbell Sr ST. IGNATIUS 21:51 7:17
16 Edie Richardson Sr ST. FRANCIS 21:57 7:19
17 Christina Chen Jr ST. IGNATIUS 21:58 7:19
18 Monica Harnoto Jr ST. FRANCIS 22:05 7:22
19 Tammia Hubbard Jr SHC 22:05 7:22
20 Rachel Meissner Sr PRESENTATION 22:06 7:22
21 Alisa Strayer Jr Archbishop Mitty 22:08 7:23 1/16 6/45 5/8 20:59 20:59 20:59
22 Martha Cuenca Jr ST. IGNATIUS 22:09 7:23
23 Darcy Pickett Jr Archbishop Mitty 22:10 7:23 2/16 7/45 5/8 22:29
(0:19)
22:29
(0:19)
22:29
(0:19)
You ROCK! (LY, LR, PR)
24 Christina Lee Jr PRESENTATION 22:12 7:24
25 Chelsea Nobriga Jr ST. FRANCIS 22:19 7:26
26 Christie Cullen So Archbishop Mitty 22:20 7:27 3/16 8/45 5/8
27 Katherine Edgecumbe So Archbishop Mitty 22:21 7:27 4/16 10/45 3/8 25:43
(3:22)
25:43
(3:22)
25:43
(3:22)
You ROCK! (LY, LR, PR)
28 Andi Bo Sr ST. FRANCIS 22:22 7:27
29 Abby Shapiro Sr ST. IGNATIUS 22:23 7:28
30 Rebecca Lynch Sr ST. IGNATIUS 22:25 7:28
31 Taryn Inglis So NOTRE DAME (BELMONT) 22:30 7:30
32 Meghan Holland Sr SHC 22:30 7:30
33 Pailin Srukhosit Jr ST. IGNATIUS 22:31 7:30
34 Zoe Molke Sr ST. IGNATIUS 22:32 7:31
35 Michelle Hess Jr ST. FRANCIS 22:37 7:32
36 Casey Maas So Archbishop Mitty 22:39 7:33 5/16 13/45 3/8
37 Rebecca Organ So Archbishop Mitty 22:44 7:35 6/16 14/45 3/7
38 Hannah Lynch Sr ST. IGNATIUS 22:47 7:36
39 Melanie Wood Jr Archbishop Mitty 22:51 7:37 7/16 15/45 3/7
40 Sarah Castillo Sr NOTRE DAME (BELMONT) 22:53 7:38
41 Stephanie Costa Sr SHC 22:56 7:39
42 Alexa Lee So Archbishop Mitty 22:57 7:39 8/16 16/45 3/6 20:37 20:37 20:37
43 Marise Thadani Jr ST. IGNATIUS 22:57 7:39
44 Sarah Solso Sr ST. IGNATIUS 23:01 7:40
45 Eleanor Frymire Jr ST. FRANCIS 23:01 7:40
46 Jen Lazzara Sr NOTRE DAME (BELMONT) 23:02 7:41
47 Lindsay Cole Fr VALLEY CHRISTIAN (SA 23:05 7:42
48 Anissa Liu Jr PRESENTATION 23:08 7:43
49 Yesenia Fernandez Sr NOTRE DAME (BELMONT) 23:09 7:43
50 Morgan Halley Jr Archbishop Mitty 23:16 7:45 9/16 17/45 3/5 24:38
(1:22)
24:38
(1:22)
24:38
(1:22)
You ROCK! (LY, LR, PR)
51 Shannon Richards So ST. FRANCIS 23:17 7:46
52 Lauren Hagen So ST. FRANCIS 23:18 7:46
53 Alex Blefari So ST. FRANCIS 23:19 7:46
54 Nazzy Rodriguez Sr PRESENTATION 23:26 7:49
55 Mary Seerveld Jr ST. FRANCIS 23:35 7:52
56 Gabby Micek Jr SACRED HEART PREP 23:39 7:53
57 Catherine Vu Jr PRESENTATION 23:40 7:53
58 Rachel Rosensweig Fr SACRED HEART PREP 23:44 7:55
59 Nicole Mauserat Jr VALLEY CHRISTIAN (SA 23:46 7:55
60 Eileen Shanahan Jr SHC 23:48 7:56
61 Michelle D'Arpino Sr PRESENTATION 24:05 8:02
62 Ellen Ebert So NOTRE DAME (BELMONT) 24:11 8:04
63 Giana Lando Sr ST. IGNATIUS 24:16 8:05
64 Cassandra Hawthorn Jr SHC 24:17 8:06
65 Becca Gleason Jr NOTRE DAME (BELMONT) 24:19 8:06
66 Hannah Bigalke Sr ST. IGNATIUS 24:24 8:08
67 Katie Sims So SACRED HEART PREP 24:25 8:08
68 Zea Moscone Sr ST. IGNATIUS 24:27 8:09
69 Kimberly Gates Jr ST. FRANCIS 24:27 8:09
70 Annakay Richards Jr VALLEY CHRISTIAN (SA 24:29 8:10
71 Marie Simoni Jr PRESENTATION 24:31 8:10
72 Mary Abdul-Massih Jr ST. IGNATIUS 24:33 8:11
73 Michelle Nguyen Jr ST. FRANCIS 24:34 8:11
74 Kathy Zhou Sr Archbishop Mitty 24:47 8:16 10/16 22/45 3/5 24:26 24:26 24:26
75 Claudia Luna Jr Archbishop Mitty 24:49 8:16 11/16 23/45 3/5
76 Sandy Navarro Jr NOTRE DAME (BELMONT) 24:54 8:18
77 Bernadette Devlin Jr SHC 25:05 8:22
78 Christina Carlson Jr ST. FRANCIS 25:09 8:23
79 Alex Badduke So NOTRE DAME (BELMONT) 25:10 8:23
80 Amy Purnell So ST. FRANCIS 25:11 8:24
81 Sarah Sherwood Sr Archbishop Mitty 25:20 8:27 12/16 28/45 3/3 25:04 25:04 23:39
82 Jennifer Campbell Jr Archbishop Mitty 25:23 8:28 13/16 30/45 3/3 25:30
(0:07)
25:30
(0:07)
25:30
(0:07)
You ROCK! (LY, LR, PR)
83 Emily Gray Jr ST. IGNATIUS 25:25 8:28
84 Natalie Sayre So NOTRE DAME (BELMONT) 25:29 8:30
85 Veronica Lane Fr VALLEY CHRISTIAN (SA 25:42 8:34
86 Lauren Miller Fr SACRED HEART PREP 25:45 8:35
87 Chanel Phillips Jr Archbishop Mitty 25:47 8:36 14/16 31/45 3/3 26:04
(0:17)
26:04
(0:17)
You ROCK! (LR, PR)
88 Megan Dalton Jr PRESENTATION 25:47 8:36
89 Kate Lonergan So SACRED HEART PREP 25:55 8:38
90 Pooja Gajare So ST. FRANCIS 25:55 8:38
91 Kirsten Kozlovsky So ST. FRANCIS 25:59 8:40
92 Katie Myers So SACRED HEART PREP 26:00 8:40
93 Brianne Lopiccolo Fr Archbishop Mitty 26:03 8:41 15/16 32/45 3/3
94 Andrea Bumbaca So NOTRE DAME (BELMONT) 26:04 8:41
95 Kendra Fallon Jr ST. IGNATIUS 26:09 8:43
96 Michelle Hammel Jr ST. IGNATIUS 26:12 8:44
97 Laura Dion Jr PRESENTATION 27:27 9:09
98 Roxy Jauregui Sr ST. IGNATIUS 27:37 9:12
99 Nataly Ruiz Jr PRESENTATION 29:15 9:45
100 Katie Suzuki So SACRED HEART PREP 29:42 9:54
101 Tiffany Ting So VALLEY CHRISTIAN (SA 29:56 9:59
102 Montina Filice Jr Archbishop Mitty 31:37 10:32 16/16 43/45 3/3 26:36 26:36 26:36
103 Veronica Sester Sr NOTRE DAME (BELMONT) 32:16 10:45
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ST. IGNATIUS
1-1-1-1-1
Gap: 1:20
101:33
20:19
6:46
19 Abby Otto
So
19:43
6:34
1
Sasha Martinez
Sr
19:58
6:39
2
Annalyse Sheppard
Jr
20:16
6:45
3
Madeline McDonnel
Sr
20:33
6:51
6
Libby Paulsen
Jr
21:03
7:01
7








2 ST. FRANCIS
3-2-2-2-2
Gap: 1:29
106:46
21:21
7:07
53 Stephani Kaufman
Jr
20:28
6:49
5
Alexis Perez
Sr
21:03
7:01
8
Dakota Taylor
Jr
21:37
7:12
12
Alyssa Arvin
Sr
21:41
7:14
13
Edie Richards
Sr
21:57
7:19
15








3 SHC
2-2-3-3-3
Gap: 2:31
109:06
21:49
7:16
87 Alexis Garrett-
Jr
20:25
6:48
4
Yesenia Palacios
Sr
21:10
7:03
9
Tammia Hubbard
Jr
22:05
7:22
17
Meghan Holland
Sr
22:30
7:30
26
Stephani Costa
Sr
22:56
7:39
31








4 Archbishop Mitty
5-5-5-5-4
Gap: 0:31
111:38
22:20
7:27
113 Alisa Strayer
Jr
22:08
7:23
19
Darcy Pickett
Jr
22:10
7:23
20
Christie Cullen
So
22:20
7:27
23
Katherin Edgecumb
So
22:21
7:27
24
Casey Maas
So
22:39
7:33
27








Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
5 PRESENTATION
4-4-4-4-5
Gap: 1:50
112:28
22:30
7:30
120 Jordan Filmore
Sr
21:36
7:12
11
Rachel Meissner
Sr
22:06
7:22
18
Christin Lee
Jr
22:12
7:24
21
Anissa Liu
Jr
23:08
7:43
34
Nazzy Rodrigue
Sr
23:26
7:49
36








6 NOTRE DAME (BELMONT)
6-6-6-6-6
Gap: 1:41
115:45
23:09
7:43
165 Taryn Inglis
So
22:30
7:30
25
Sarah Castillo
Sr
22:53
7:38
30
Jen Lazzara
Sr
23:02
7:41
32
Yesenia Fernande
Sr
23:09
7:43
35
Ellen Ebert
So
24:11
8:04
43








7 SACRED HEART PREP
8-8-8-8-7
Gap: 2:16
123:28
24:42
8:14
223 Gabby Micek
Jr
23:39
7:53
37
Rachel Rosenswe
Fr
23:44
7:55
39
Katie Sims
So
24:25
8:08
46
Lauren Miller
Fr
25:45
8:35
50
Kate Lonergan
So
25:55
8:38
51








7 VALLEY CHRISTIAN (SA
7-7-7-7-7
Gap: 6:51
126:58
25:24
8:28
223 Lindsay Cole
Fr
23:05
7:42
33
Nicole Mauserat
Jr
23:46
7:55
40
Annakay Richards
Jr
24:29
8:10
47
Veronica Lane
Fr
25:42
8:34
49
Tiffany Ting
So
29:56
9:59
54








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ST. IGNATIUS
1-1-1-1-1
Gap: 0:47
109:03
21:49
7:16
16 Katie Gandolfo
Jr
21:22
7:07
1
Natalie Hartman
Jr
21:43
7:14
2
Morgan Campbell
Sr
21:51
7:17
3
Christin Chen
Jr
21:58
7:19
4
Martha Cuenca
Jr
22:09
7:23
6








2 ST. FRANCIS
2-2-2-2-2
Gap: 0:56
112:24
22:29
7:30
46 Monica Harnoto
Jr
22:05
7:22
5
Chelsea Nobriga
Jr
22:19
7:26
7
Andi Bo
Sr
22:22
7:27
8
Michelle Hess
Jr
22:37
7:32
11
Eleanor Frymire
Jr
23:01
7:40
15








3 Archbishop Mitty
3-3-3-3-3
Gap: 2:03
116:35
23:19
7:46
78 Rebecca Organ
So
22:44
7:35
12
Melanie Wood
Jr
22:51
7:37
13
Alexa Lee
So
22:57
7:39
14
Morgan Halley
Jr
23:16
7:45
16
Kathy Zhou
Sr
24:47
8:16
23








Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
4 PRESENTATION
4-4-4-4-4
Gap: 3:47
125:30
25:06
8:22
121 Catherin Vu
Jr
23:40
7:53
19
Michelle D'Arpino
Sr
24:05
8:02
20
Marie Simoni
Jr
24:31
8:10
22
Megan Dalton
Jr
25:47
8:36
29
Laura Dion
Jr
27:27
9:09
31








5 NOTRE DAME (BELMONT)
5-5-5-5-5
Gap: 1:45
125:56
25:11
8:24
130 Becca Gleason
Jr
24:19
8:06
21
Sandy Navarro
Jr
24:54
8:18
25
Alex Badduke
So
25:10
8:23
26
Natalie Sayre
So
25:29
8:30
28
Andrea Bumbaca
So
26:04
8:41
30








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ST. IGNATIUS
1-1-1-1-1
Gap: 0:24
112:38
22:32
7:31
15 Abby Shapiro
Sr
22:23
7:28
1
Rebecca Lynch
Sr
22:25
7:28
2
Pailin Srukhosi
Jr
22:31
7:30
3
Zoe Molke
Sr
22:32
7:31
4
Hannah Lynch
Sr
22:47
7:36
5








2 ST. FRANCIS
2-2-2-2-2
Gap: 1:10
117:56
23:35
7:52
50 Shannon Richards
So
23:17
7:46
8
Lauren Hagen
So
23:18
7:46
9
Alex Blefari
So
23:19
7:46
10
Mary Seerveld
Jr
23:35
7:52
11
Kimberly Gates
Jr
24:27
8:09
12








3 Archbishop Mitty
3-3-3-3-3
Gap: 1:14
127:22
25:28
8:29
84 Claudia Luna
Jr
24:49
8:16
14
Sarah Sherwood
Sr
25:20
8:27
16
Jennifer Campbell
Jr
25:23
8:28
17
Chanel Phillips
Jr
25:47
8:36
18
Brianne Lopiccol
Fr
26:03
8:41
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Amanda Schallert Fr ST. IGNATIUS 20:27 6:49
2 Emily Tatum So ST. IGNATIUS 20:37 6:52
3 Bridget Sullivan Fr ST. IGNATIUS 20:44 6:55
4 Raquel Avila Fr ST. IGNATIUS 20:51 6:57
5 Carlie Mack So ST. FRANCIS 20:59 7:00
6 Erin Murphy So ST. IGNATIUS 21:00 7:00
7 Allison Siu Fr ST. IGNATIUS 21:08 7:03
8 Maggie Gorwky So ST. IGNATIUS 21:12 7:04
9 Caileen Viehweg Fr ST. IGNATIUS 21:15 7:05
10 Theresa Martin Fr ST. IGNATIUS 21:31 7:10
11 Elisa Santos So ST. IGNATIUS 21:46 7:15
12 Annalise Delano So PRESENTATION 21:55 7:18
13 Megan Lemma So PRESENTATION 21:57 7:19
14 Chanda Le Fr PRESENTATION 21:57 7:19
15 Adrienne Dunlap Fr SHC 22:08 7:23
16 Sam Scheutz So ST. IGNATIUS 22:19 7:26
17 Alex Stanley Fr ST. IGNATIUS 22:28 7:29
18 Breniel Lemley So ST. IGNATIUS 22:32 7:31
19 Jacquelin Salinas Fr Archbishop Mitty 22:33 7:31 1/22 12/45 5/6 You ROCK! (SBP)
20 Ashley Diamond Fr ST. FRANCIS 22:36 7:32
21 Rose Hayes So ST. IGNATIUS 22:46 7:35
22 Erin Brown Fr ST. FRANCIS 22:48 7:36
23 Rosario Puga-Demps Fr ST. FRANCIS 22:51 7:37
24 Emily Purvis Fr PRESENTATION 22:56 7:39
25 Aishleen Spiers Fr ST. IGNATIUS 22:56 7:39
26 Elizabeth Edwards Fr PRESENTATION 22:57 7:39
27 Tanya Sanderson So ST. IGNATIUS 23:08 7:43
28 Julie Perrone Fr PRESENTATION 23:16 7:45
29 Ciara Silvestri Fr SHC 23:17 7:46
30 Gabbi Levy So ST. IGNATIUS 23:17 7:46
31 April Garlejo Fr Archbishop Mitty 23:20 7:47 2/22 18/45 5/6
32 Ekekela Novero So SHC 23:21 7:47
33 Juliana Flynn Fr SHC 23:25 7:48
34 Clare Smith Fr PRESENTATION 23:32 7:51
35 Katlyn Murphy Fr ST. IGNATIUS 23:40 7:53
36 Juliet Rubio Fr ST. FRANCIS 23:41 7:54
37 Amy Saxton Fr ST. FRANCIS 23:43 7:54
38 Chloe Doherty So ST. IGNATIUS 23:48 7:56
39 Siobhan Smith Fr ST. IGNATIUS 23:49 7:56
40 Alex Fox Fr ST. IGNATIUS 23:50 7:57
41 Amanda Alvear So Archbishop Mitty 23:59 8:00 3/22 19/45 5/6 You ROCK! (SBP)
42 Nicole Trierweiler Fr ST. IGNATIUS 23:59 8:00
43 Katie Kelly Fr ST. FRANCIS 24:03 8:01
44 Michelle Pas Fr SHC 24:04 8:01
45 Deirdre Woods Fr ST. IGNATIUS 24:15 8:05
46 Carolyn Capitolo Fr ST. IGNATIUS 24:22 8:07
47 Marian Shively So SHC 24:23 8:08
48 Nicole Brown Fr ST. IGNATIUS 24:25 8:08
49 Jessica Tran Fr ST. FRANCIS 24:26 8:09
50 Kerry West Fr ST. FRANCIS 24:33 8:11
51 Carla Wohlforth Jr ST. FRANCIS 24:36 8:12
52 Christine Zhang Fr ST. IGNATIUS 24:36 8:12
53 Kylie Mulcaire So Archbishop Mitty 24:42 8:14 4/22 20/45 5/6
54 Christine Cabrera So Archbishop Mitty 24:44 8:15 5/22 21/45 5/6 23:52 23:52 23:52
55 Elizabeth Paolini Fr ST. IGNATIUS 24:46 8:15
56 Samantha Nguyen Fr ST. FRANCIS 24:58 8:19
57 Katie Freedman So ST. IGNATIUS 25:05 8:22
58 Jessica Caldwell So Archbishop Mitty 25:12 8:24 6/22 24/45 5/6 You ROCK! (SBP)
59 Geneva Vogelheim So ST. IGNATIUS 25:13 8:24
60 Ali O'Neill So Archbishop Mitty 25:13 8:24 7/22 25/45 4/5
61 Abigale Dunlay Fr Archbishop Mitty 25:18 8:26 8/22 26/45 3/5
62 Hannah Moeller So Archbishop Mitty 25:19 8:26 9/22 27/45 3/5
63 Sharon Kwok So Archbishop Mitty 25:22 8:27 10/22 29/45 3/5
64 Bernadette De Mesa Fr SHC 25:22 8:27
65 Lindsay McHugh So SACRED HEART PREP 25:25 8:28
66 Julie Ainsbury Fr SHC 25:38 8:33
67 Lexy Martin So SACRED HEART PREP 25:46 8:35
68 Anne Wilson Fr ST. FRANCIS 25:53 8:38
69 Ciara Dineen So ST. IGNATIUS 26:00 8:40
70 Nicole Tomimatsu So Archbishop Mitty 26:26 8:49 11/22 33/45 3/4 25:58 25:58 25:58
71 Teresa King Fr SHC 26:39 8:53
72 Mandy Mohindra Fr ST. FRANCIS 26:49 8:56
73 Kristin Fong Fr Archbishop Mitty 27:07 9:02 12/22 34/45 3/4
74 Jennifer Corry So SHC 27:16 9:05
75 Fran Opulencia So PRESENTATION 27:28 9:09
76 Natalie John Fr Archbishop Mitty 27:28 9:09 13/22 35/45 3/4
77 Sara Boraston Fr Archbishop Mitty 27:36 9:12 14/22 36/45 2/3
78 K.c. Sioxson Fr PRESENTATION 27:37 9:12
79 Romina Arciniega So SACRED HEART PREP 27:39 9:13
80 Gabrielle Burns Fr ST. FRANCIS 27:43 9:14
81 Leslie Ossai Fr Archbishop Mitty 27:48 9:16 15/22 37/45 2/3
82 Tracy Nunziati Fr ST. FRANCIS 27:55 9:18
83 Megan Byrne Fr ST. IGNATIUS 28:07 9:22
84 Lily Wade Fr SHC 28:10 9:23
85 Jennifer Twomey Fr SHC 28:46 9:35
86 Riley Perroots Fr PRESENTATION 28:58 9:39
87 Margaret Poda So SACRED HEART PREP 29:12 9:44
88 Emma Luk So Archbishop Mitty 29:21 9:47 16/22 38/45 2/3
89 Kaila Crawford Fr Archbishop Mitty 29:25 9:48 17/22 39/45 2/2
90 Marissa Ortiz So Archbishop Mitty 30:07 10:02 18/22 40/45 2/2 29:17 29:17 29:17
91 Shubha Ranganathan So Archbishop Mitty 30:08 10:03 19/22 41/45 2/2 You ROCK! (SBP)
92 Kimberly Chan Fr SHC 30:24 10:08
93 Hannah Netaferia So SACRED HEART PREP 31:07 10:22
94 Evelyn Reid So SACRED HEART PREP 31:07 10:22
95 Caitlin Clancy Fr Archbishop Mitty 31:10 10:23 20/22 42/45 2/2
96 Ramya Singireddy So Archbishop Mitty 32:23 10:48 21/22 44/45 2/2
97 Mandy Davidson So Archbishop Mitty 33:11 11:04 22/22 45/45 2/2
98 Francesca Pardini Fr ST. FRANCIS 38:06 12:42
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ST. IGNATIUS
1-1-1-1-1
Gap: 0:33
103:39
20:44
6:55
16 Amanda Schaller
Fr
20:27
6:49
1
Emily Tatum
So
20:37
6:52
2
Bridget Sullivan
Fr
20:44
6:55
3
Raquel Avila
Fr
20:51
6:57
4
Erin Murphy
So
21:00
7:00
6








2 PRESENTATION
3-2-2-2-2
Gap: 1:02
111:42
22:20
7:27
65 Annalise Delano
So
21:55
7:18
9
Megan Lemma
So
21:57
7:19
10
Chanda Le
Fr
21:57
7:19
11
Emily Purvis
Fr
22:56
7:39
17
Elizabet Edwards
Fr
22:57
7:39
18








3 ST. FRANCIS
2-2-3-3-3
Gap: 2:42
112:55
22:35
7:32
75 Carlie Mack
So
20:59
7:00
5
Ashley Diamond
Fr
22:36
7:32
14
Erin Brown
Fr
22:48
7:36
15
Rosario Puga-Dem
Fr
22:51
7:37
16
Juliet Rubio
Fr
23:41
7:54
25








4 SHC
4-4-4-4-4
Gap: 1:56
116:15
23:15
7:45
106 Adrienne Dunlap
Fr
22:08
7:23
12
Ciara Silvestr
Fr
23:17
7:46
20
Ekekela Novero
So
23:21
7:47
22
Juliana Flynn
Fr
23:25
7:48
23
Michelle Pas
Fr
24:04
8:01
29








5 Archbishop Mitty
5-5-5-5-5
Gap: 2:11
119:18
23:52
7:57
124 Jacqueli Salinas
Fr
22:33
7:31
13
April Garlejo
Fr
23:20
7:47
21
Amanda Alvear
So
23:59
8:00
27
Kylie Mulcaire
So
24:42
8:14
31
Christin Cabrera
So
24:44
8:15
32








6 SACRED HEART PREP
6-6-6-6-6
Gap: 5:42
139:09
27:50
9:17
190 Lindsay McHugh
So
25:25
8:28
36
Lexy Martin
So
25:46
8:35
37
Romina Arcinieg
So
27:39
9:13
38
Margaret Poda
So
29:12
9:44
39
Hannah Netaferi
So
31:07
10:22
40








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ST. IGNATIUS
1-1-1-1-1
Gap: 0:38
106:52
21:22
7:07
15 Allison Siu
Fr
21:08
7:03
1
Maggie Gorwky
So
21:12
7:04
2
Caileen Viehweg
Fr
21:15
7:05
3
Theresa Martin
Fr
21:31
7:10
4
Elisa Santos
So
21:46
7:15
5








2 ST. FRANCIS
3-3-2-2-2
Gap: 0:53
121:21
24:16
8:05
63 Amy Saxton
Fr
23:43
7:54
10
Katie Kelly
Fr
24:03
8:01
11
Jessica Tran
Fr
24:26
8:09
13
Kerry West
Fr
24:33
8:11
14
Carla Wohlfort
Jr
24:36
8:12
15








3 Archbishop Mitty
5-5-4-3-3
Gap: 0:10
126:24
25:17
8:26
95 Jessica Caldwell
So
25:12
8:24
17
Ali O'Neill
So
25:13
8:24
18
Abigale Dunlay
Fr
25:18
8:26
19
Hannah Moeller
So
25:19
8:26
20
Sharon Kwok
So
25:22
8:27
21








4 PRESENTATION
2-2-3-4-4
Gap: 5:42
130:51
26:10
8:43
109 Julie Perrone
Fr
23:16
7:45
8
Clare Smith
Fr
23:32
7:51
9
Fran Opulenci
So
27:28
9:09
29
K.c. Sioxson
Fr
27:37
9:12
30
Riley Perroots
Fr
28:58
9:39
33








5 SHC
4-4-5-5-5
Gap: 2:53
129:18
25:52
8:37
111 Marian Shively
So
24:23
8:08
12
Bernadet De Mesa
Fr
25:22
8:27
22
Julie Ainsbury
Fr
25:38
8:33
23
Teresa King
Fr
26:39
8:53
26
Jennifer Corry
So
27:16
9:05
28








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ST. IGNATIUS
1-1-1-1-1
Gap: 0:37
113:01
22:36
7:32
15 Sam Scheutz
So
22:19
7:26
1
Alex Stanley
Fr
22:28
7:29
2
Breniel Lemley
So
22:32
7:31
3
Rose Hayes
So
22:46
7:35
4
Aishleen Spiers
Fr
22:56
7:39
5








2 ST. FRANCIS
2-2-2-2-2
Gap: 2:57
133:18
26:40
8:53
60 Samantha Nguyen
Fr
24:58
8:19
8
Anne Wilson
Fr
25:53
8:38
9
Mandy Mohindra
Fr
26:49
8:56
11
Gabriell Burns
Fr
27:43
9:14
15
Tracy Nunziati
Fr
27:55
9:18
17








3 Archbishop Mitty
3-3-3-3-3
Gap: 1:22
136:25
27:17
9:06
65 Nicole Tomimats
So
26:26
8:49
10
Kristin Fong
Fr
27:07
9:02
12
Natalie John
Fr
27:28
9:09
13
Sara Boraston
Fr
27:36
9:12
14
Leslie Ossai
Fr
27:48
9:16
16








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ST. IGNATIUS
1-1-1-1-1
Gap: 0:41
117:42
23:32
7:51
15 Tanya Sanderso
So
23:08
7:43
1
Gabbi Levy
So
23:17
7:46
2
Katlyn Murphy
Fr
23:40
7:53
3
Chloe Doherty
So
23:48
7:56
4
Siobhan Smith
Fr
23:49
7:56
5








2 Archbishop Mitty
2-2-2-2-2
Gap: 1:49
150:11
30:02
10:01
50 Emma Luk
So
29:21
9:47
8
Kaila Crawford
Fr
29:25
9:48
9
Marissa Ortiz
So
30:07
10:02
10
Shubha Ranganat
So
30:08
10:03
11
Caitlin Clancy
Fr
31:10
10:23
12








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.