Jesuit Results from the Yolo County Championships at Muller Ranch on 9/22/12

Boys Results and Stats

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Azar, Ryan Jr JV 12:00 6:00 2 6/54 1/5 11/30 3/12 12:35
(0:35,4.6)
You ROCK! (DPR)
Bajamundi, Matthew So So 12:59 6:30 2 48/88 6/7 20/30 4/7 13:10
(0:11,1.4)
You ROCK! (DPR)
Beards, Trevor Fr Fr 11:40 5:50 2 9/81 6/18 6/30 1/7 12:03
(0:23,3.2)
You ROCK! (DPR)
Brida, Giancarlo Fr Fr 14:15 7:08 2 61/81 16/18 28/30 1/1 15:23
(1:08,7.4)
You ROCK! (DPR)
Carpenter, Bradley Fr Fr 11:24 5:42 2 7/81 4/18 4/30 1/9 11:53
(0:29,4.1)
You ROCK! (SBP, DPR)
Cummings, Patrick Fr Fr 11:28 5:44 2 8/81 5/18 5/30 1/7 11:48
(0:20,2.8)
You ROCK! (SBP, DPR)
Day, Logan Jr V 20:30 6:37 3.1 77/130 7/7 7/7 5/9
Dorsey, Marshall Fr Fr 14:01 7:01 2 55/81 13/18 24/30 1/1 14:08
(0:07,0.8)
You ROCK! (DPR)
Echeona, Fernando Jr JV 13:48 6:54 2 36/54 5/5 23/30 3/4 14:04
(0:16,1.9)
You ROCK! (DPR)
Flodin, Michael So So 12:42 6:21 2 40/88 4/7 17/30 5/12 12:48
(0:06,0.8)
You ROCK! (DPR)
Godby, Noah So So 14:08 7:04 2 73/88 7/7 26/30 6/7 15:25
(1:17,8.3)
You ROCK! (SBP, DPR)
Goode, Chris Sr V 17:09 5:32 3.1 3/130 1/7 1/7 3/22 18:00
(0:51,4.7)
You ROCK! (DPR)
Griffin, Matthew Fr Fr 12:33 6:17 2 23/81 10/18 15/30 1/3 13:25
(0:52,6.5)
You ROCK! (DPR)
Guthrie, Kyle Fr Fr 10:50 5:25 2 3/81 1/18 1/30 3/14 11:05
(0:15,2.3)
You ROCK! (SBP, DPR)
Hart, Thomas Fr Fr 14:01 7:01 2 56/81 14/18 25/30 1/1 15:10
(1:09,7.6)
You ROCK! (SBP, DPR)
Hernandez, Cristian So So 11:56 5:58 2 13/88 1/7 8/30 6/15 12:27
(0:31,4.1)
You ROCK! (DPR)
Huitt, Andrew So V 19:30 6:17 3.1 52/130 4/7 4/7 6/15
Iritani, Jacob So So 11:57 5:59 2 15/88 2/7 10/30 4/13 12:17
(0:20,2.8)
You ROCK! (DPR)
Kurdy, Sean Fr Fr 11:03 5:32 2 4/81 2/18 2/30 1/11 11:24
(0:21,3.1)
You ROCK! (DPR)
Lackner, Michael Fr Fr 11:21 5:41 2 6/81 3/18 3/30 1/10 11:57
(0:36,5.0)
You ROCK! (DPR)
Leon, Tanner Jr V 19:43 6:22 3.1 60/130 5/7 5/7 6/13
Mahan, Patrick Fr Fr 15:09 7:35 2 66/81 17/18 29/30 1/1 15:29
(0:20,2.2)
You ROCK! (DPR)
Martin, Tristyn Jr V 18:11 5:52 3.1 13/130 2/7 2/7 3/21 17:57
Miller, Landon Fr Fr 12:22 6:11 2 20/81 9/18 14/30 1/3 You ROCK! (SBP)
Miller, Tristan So So 12:39 6:20 2 38/88 3/7 16/30 5/12 12:40
(0:01,0.1)
You ROCK! (DPR)
Moreira, Max Fr Fr 16:51 8:26 2 76/81 18/18 30/30 1/1 17:40
(0:49,4.6)
You ROCK! (DPR)
Moyle, Ryan So So 12:45 6:23 2 41/88 5/7 18/30 4/9 13:21
(0:36,4.5)
You ROCK! (DPR)
Muller, Tim Jr JV 12:09 6:05 2 10/54 3/5 13/30 2/7 12:54
(0:45,5.8)
You ROCK! (SBP, DPR)
Murrain, Erik Jr JV 13:31 6:46 2 35/54 4/5 22/30 4/5 14:01
(0:30,3.5)
You ROCK! (DPR)
Robinson, Daniel Fr Fr 14:11 7:06 2 58/81 15/18 27/30 1/1 14:36
(0:25,2.9)
You ROCK! (DPR)
Sickman, Matthew Fr Fr 11:49 5:55 2 15/81 7/18 7/30 1/4 12:36
(0:47,6.2)
You ROCK! (DPR)
Smolich, Anthony Fr Fr 12:49 6:25 2 28/81 11/18 19/30 1/2 13:30
(0:41,5.1)
You ROCK! (SBP, DPR)
Sommers, Christopher Jr V 19:59 6:27 3.1 66/130 6/7 6/7 4/10
Stoll, Sam Sr V 18:26 5:57 3.1 23/130 3/7 3/7 4/16 18:16
Styer, Louis Sr JV 12:08 6:04 2 9/54 2/5 12/30 2/10 12:20
(0:12,1.6)
12:20
(0:12,1.6)
11:05 You ROCK! (LR, PR, DSR)
Taylor, Jesse Fr Fr 13:29 6:45 2 48/81 12/18 21/30 1/2 14:17
(0:48,5.6)
You ROCK! (DPR)
Ternes, Bobby Fr Fr 11:56 5:58 2 16/81 8/18 8/30 1/3 12:31
(0:35,4.7)
You ROCK! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/13 92:59
2:34
3.1 6:00 5:32 6:22 129 5:45 91:46 91:46 Chris Goode (3), Tristyn Martin (13), Sam Stoll (22), Andrew Huitt (42), Tanner Leon (49)
So 1st 5 5/9 61:59
0:49
2 6:12 5:58 6:23 122 5:50 59:47 56:48 Cristian Hernandez (12), Jacob Iritani (14), Tristan Miller (31), Michael Flodin (32), Ryan Moyle (33)
JV 1st 5 2/4 63:36
1:48
2 6:22 6:00 6:54 59 5:53 57:39 57:39 Ryan Azar (5), Louis Styer (6), Tim Muller (7), Erik Murrain (20), Fernando Echeona (21)
Fr 1st 5 1/7 56:06
0:38
2 5:37 5:25 5:44 28 5:37 58:24
(2:18,3.9)
58:24
(2:18,3.9%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Kyle Guthrie (3), Sean Kurdy (4), Michael Lackner (6), Bradley Carpenter (7), Patrick Cummings (8)
Fr 2nd 5 1/3 60:20
0:53
2 6:02 5:50 6:17 15 6:02 Trevor Beards (1), Matthew Sickman (2), Bobby Ternes (3), Landon Miller (4), Matthew Griffin (5)
Fr 3rd 5 1/1 68:31
1:22
2 6:51 6:25 7:06 15 6:51 Anthony Smolich (1), Jesse Taylor (2), Marshall Dorsey (3), Thomas Hart (4), Daniel Robinson (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Paul Holden Sr Ukiah 16:33 5:20
2 Toby Qualls Sr Placer 17:02 5:30
3 Chris Goode Sr Jesuit 17:09 5:32 1/7 1/7 3/22
4 Justin Clark Sr Woodcreek 17:22 5:36
5 Jon Horvath Sr Woodcreek 17:33 5:40
6 Gama Gomez Sr Placer 17:41 5:42
7 Taylor Guinnip Jr Woodcreek 17:52 5:46
8 George Halvorsen Sr Rio Americano 17:56 5:47
9 Aric Strohmeyer Jr Woodland 17:57 5:47
10 Viktor Dorofeyev Sr Placer 18:05 5:50
11 Felix Oliveros Jr Placer 18:07 5:51
12 Moshe Mccarter-ribak So Placer 18:08 5:51
13 Tristyn Martin Jr Jesuit 18:11 5:52 2/7 2/7 3/21
14 Jose Aranda So Pioneer 18:14 5:53
15 John Testerman Sr Davis Sr. 18:17 5:54
16 Noah Taxis Sr Ukiah 18:19 5:55
17 Gavin Monges Jr Davis Sr. 18:21 5:55
18 Adam Clarke So Woodcreek 18:22 5:55
19 Sugal Sutter Sr Davis Sr. 18:23 5:56
20 Paul Mohr Sr Davis Sr. 18:24 5:56
21 Josh Spooner Jr Sierra 18:24 5:56
22 Jasper Laca Jr Davis Sr. 18:25 5:56
23 Sam Stoll Sr Jesuit 18:26 5:57 3/7 3/7 4/16
24 Sam Devereux Sr Woodcreek 18:28 5:57
25 Daniel Rowen Jr Davis Sr. 18:29 5:58
26 Parker Kaye Jr Christian Brothers 18:30 5:58
27 Brian Song So Davis Sr. 18:31 5:58
28 Max Pedrotti Jr Christian Brothers 18:31 5:58
29 Marshall Sears Jr Woodcreek 18:36 6:00
30 Alex Arnheiter Jr Davis Sr. 18:38 6:01
31 Josh Mason So Placer 18:44 6:03
32 Garrett Jordan Sr Placer 18:46 6:03
33 Thomas Trzcinski Sr Sierra 18:47 6:04
34 Spencer Lachman So Woodcreek 18:49 6:04
35 Luis Romo So Woodcreek 18:50 6:05
36 Beau Brown Jr Ukiah 18:58 6:07
37 Greg Snelson Sr Center 18:59 6:07
38 Chance Girard Jr Ukiah 19:02 6:08
39 Jonathan Velazquez Sr Sierra 19:02 6:08
40 Spencer Doty Jr Bella Vista 19:04 6:09
41 Louis Rinn Jr Placer 19:05 6:09
42 Miles Hannon Sr Rosemont 19:06 6:10
43 Matthew Clavelli Jr Woodland 19:09 6:11
44 Cesareo Ruiz Jr Ukiah 19:14 6:12
45 Matthew Mayr Jr Davis Sr. 19:17 6:13
46 Spencer Todd Jr Vacaville 19:21 6:15
47 Nick Zortman Jr Woodcreek 19:21 6:15
48 Nicolas Dotson Sr Sierra 19:22 6:15
49 Andrew Leung Jr Davis Sr. 19:22 6:15
50 Ethan Hall Sr Davis Sr. 19:22 6:15
51 Korbi Thalhammer Sr Christian Brothers 19:26 6:16
52 Andrew Huitt So Jesuit 19:30 6:17 4/7 4/7 6/15
53 Ricardo Robles Jr Woodland 19:31 6:18
54 Dylan Garbutt Sr Kennedy 19:32 6:18
55 Brandon Rogers Jr Sierra 19:36 6:19
56 Domek Eric Jr Christian Brothers 19:37 6:20
57 Jonathan Frouws Fr Sacramento Waldorf 19:38 6:20
58 Hunter Jones Sr Vacaville 19:38 6:20
59 Joe Sanfilippo Jr Vacaville 19:39 6:20
60 Tanner Leon Jr Jesuit 19:43 6:22 5/7 5/7 6/13
61 Jacob Biusti Jr Placer 19:44 6:22
62 Louis Hjerpe Sr Bella Vista 19:49 6:24
63 Jose Cervantes Jr Woodland 19:49 6:24
64 Nicholas Burchett So Rio Americano 19:54 6:25
65 Victor Alvarez Jr Woodland 19:54 6:25
66 Christopher Sommers Jr Jesuit 19:59 6:27 6/7 6/7 4/10
67 Aaron Mackey Jr Sierra 20:03 6:28
68 Wyatt Morin Sr Woodcreek 20:05 6:29
69 Cedric Mapa Sr Center 20:06 6:29
70 Josh Lowy Sr Rio Americano 20:06 6:29
71 Michael Borge Sr Vacaville 20:08 6:30
72 Jeremy Coronado Sr Sierra 20:20 6:34
73 Andrew Diaz Sr Davis Sr. 20:22 6:34
74 Tristan Nortier-tilly Jr Vacaville 20:25 6:35
75 Raymond Barsch Jr El Camino 20:25 6:35
76 Logan Dolim Jr Vacaville 20:27 6:36
77 Logan Day Jr Jesuit 20:30 6:37 7/7 7/7 5/9
78 Jacob Frankel Sr Sacramento Country D 20:34 6:38
79 Michael Meegan Sr El Camino 20:35 6:38
80 Matthew Bollinger Jr El Camino 20:40 6:40
81 Mike Chipak Jr Center 20:46 6:42
82 Salvatore Angrisani Sr Kennedy 20:48 6:43
83 Zach Johnston Sr Sierra 20:50 6:43
84 Will Kelley Jr Vacaville 20:52 6:44
85 Brandon Baeza Sr Woodland Christian 20:52 6:44
86 Jordan Frederiksen Jr Pioneer 20:52 6:44
87 Josh Vargas Sr Sierra 20:55 6:45
88 Lane Andrews Sr Center 20:57 6:45
89 Nolan O'brien Jr Woodland 21:01 6:47
90 Durham Gareth Jr Christian Brothers 21:02 6:47
91 Tyler Heberle Sr Woodland 21:05 6:48
92 Jamie Parrott Sr Forest Lake Christia 21:23 6:54
93 Wyatt Taylor Jr El Camino 21:24 6:54
94 Joe Mendenhall Sr Vacaville 21:30 6:56
95 Lai Wong Sr Ukiah 21:32 6:57
96 Avery Krovetz Jr Davis Sr. 21:38 6:59
97 Sean Gage Sr Lincoln-L 21:39 6:59
98 James Lawrence Sr Center 21:59 7:05
99 Josh Jolly Jr Center 22:28 7:15
100 Phillip Maynard Jr Vacaville 22:35 7:17
101 Beau Schaechterle Sr Rio Americano 22:37 7:18
102 Robert Miller Jr Woodland Christian 22:45 7:20
103 Jacob Edwards Sr Lincoln-L 22:48 7:21
104 Mark Sandoval Jr Kennedy 22:52 7:23
105 Finnegan Ducey Jr Kennedy 23:03 7:26
106 Dean Schauer So Bradshaw Christian 23:04 7:26
107 Uriah Smith Sr Lincoln-L 23:06 7:27
108 Michael Hong Jr Kennedy 23:16 7:30
109 Nate Naval Sr Center 23:22 7:32
110 Cameron Morrow Jr Woodland Christian 23:27 7:34
111 Mac Damoulos Sr Center 23:34 7:36
112 Dominic Garcia Jr Vacaville 23:35 7:36
113 Chance Konkaem Jr Pioneer 23:36 7:37
114 Ruslan Martynovich Sr Rosemont 24:00 7:45
115 Bryant Garcia Sr Lincoln-L 24:28 7:54
116 Travis Clough Sr Forest Lake Christia 24:58 8:03
117 Christopher Lew Jr Kennedy 25:01 8:04
118 Brent Louie Jr Kennedy 25:21 8:11
119 Nick Garcia Sr Center 25:34 8:15
120 Richard Le Jr Woodland 25:39 8:16
121 Kevin Tran Jr Kennedy 26:03 8:24
122 Luke Morrell Jr Center 26:04 8:25
123 Josh Leon Sr Woodland Christian 26:53 8:40
124 Matthew Binning Jr Lincoln-L 27:07 8:45
125 Matthew Ludwig So Bradshaw Christian 27:14 8:47
126 William Ma Jr Kennedy 27:32 8:53
127 James Villanueva Jr Rio Americano 27:58 9:01
128 Avondre Conner Sr Kennedy 28:14 9:06
129 Victor Thompson Jr Kennedy 28:34 9:13
130 Kallen Smith Fr Sacramento Waldorf 32:42 10:33
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Placer
2-1-2-1-1
Gap: 1:06
89:03
17:49
5:45
41 Toby Qualls
Sr
17:02
5:30
2
Gama Gomez
Sr
17:41
5:42
6
Viktor Dorofeye
Sr
18:05
5:50
10
Felix Oliveros
Jr
18:07
5:51
11
Moshe Mccarter
So
18:08
5:51
12
Josh Mason
So
18:44
6:03
29
Garrett Jordan
Sr
18:46
6:03
30
2 Woodcreek
4-2-1-2-2
Gap: 1:06
89:37
17:55
5:47
56 Justin Clark
Sr
17:22
5:36
4
Jon Horvath
Sr
17:33
5:40
5
Taylor Guinnip
Jr
17:52
5:46
7
Adam Clarke
So
18:22
5:55
17
Sam Devereux
Sr
18:28
5:57
23
Marshall Sears
Jr
18:36
6:00
28
Spencer Lachman
So
18:49
6:04
32
3 Davis Sr.
7-5-4-3-3
Gap: 0:08
91:50
18:22
5:55
88 John Testerma
Sr
18:17
5:54
14
Gavin Monges
Jr
18:21
5:55
16
Sugal Sutter
Sr
18:23
5:56
18
Paul Mohr
Sr
18:24
5:56
19
Jasper Laca
Jr
18:25
5:56
21
Daniel Rowen
Jr
18:29
5:58
24
Brian Song
So
18:31
5:58
26
4 Ukiah
1-3-5-5-4
Gap: 2:41
92:06
18:25
5:57
122 Paul Holden
Sr
16:33
5:20
1
Noah Taxis
Sr
18:19
5:55
15
Beau Brown
Jr
18:58
6:07
33
Chance Girard
Jr
19:02
6:08
35
Cesareo Ruiz
Jr
19:14
6:12
38
Lai Wong
Sr
21:32
6:57
69




5 Jesuit
3-3-3-4-5
Gap: 2:34
92:59
18:36
6:00
129 Chris Goode
Sr
17:09
5:32
3
Tristyn Martin
Jr
18:11
5:52
13
Sam Stoll
Sr
18:26
5:57
22
Andrew Huitt
So
19:30
6:17
42
Tanner Leon
Jr
19:43
6:22
49
Christop Sommers
Jr
19:59
6:27
53
Logan Day
Jr
20:30
6:37
61
6 Sierra
8-7-6-6-6
Gap: 1:12
95:11
19:02
6:08
172 Josh Spooner
Jr
18:24
5:56
20
Thomas Trzcinsk
Sr
18:47
6:04
31
Jonathan Velazque
Sr
19:02
6:08
36
Nicolas Dotson
Sr
19:22
6:15
40
Brandon Rogers
Jr
19:36
6:19
45
Aaron Mackey
Jr
20:03
6:28
54
Jeremy Coronado
Sr
20:20
6:34
58
7 Woodland
6-6-7-7-7
Gap: 1:57
96:20
19:16
6:13
191 Aric Strohmey
Jr
17:57
5:47
9
Matthew Clavelli
Jr
19:09
6:11
37
Ricardo Robles
Jr
19:31
6:18
43
Jose Cervante
Jr
19:49
6:24
50
Victor Alvarez
Jr
19:54
6:25
52
Nolan O'brien
Jr
21:01
6:47
66
Tyler Heberle
Sr
21:05
6:48
68
8 Christian Brothers
9-8-8-7-8
Gap: 2:32
97:06
19:25
6:16
206 Parker Kaye
Jr
18:30
5:58
25
Max Pedrotti
Jr
18:31
5:58
27
Korbi Thalhamm
Sr
19:26
6:16
41
Domek Eric
Jr
19:37
6:20
46
Durham Gareth
Jr
21:02
6:47
67








9 Vacaville
11-10-10-10-9
Gap: 1:04
99:11
19:50
6:24
250 Spencer Todd
Jr
19:21
6:15
39
Hunter Jones
Sr
19:38
6:20
47
Joe Sanfilip
Jr
19:39
6:20
48
Michael Borge
Sr
20:08
6:30
57
Tristan Nortier-
Jr
20:25
6:35
59
Logan Dolim
Jr
20:27
6:36
60
Will Kelley
Jr
20:52
6:44
64
10 Rio Americano
5-9-9-9-10
Gap: 10:02
108:31
21:42
7:00
272 George Halvorse
Sr
17:56
5:47
8
Nicholas Burchett
So
19:54
6:25
51
Josh Lowy
Sr
20:06
6:29
56
Beau Schaecht
Sr
22:37
7:18
73
James Villanue
Jr
27:58
9:01
84








11 Center
10-11-11-11-11
Gap: 3:00
102:47
20:33
6:38
287 Greg Snelson
Sr
18:59
6:07
34
Cedric Mapa
Sr
20:06
6:29
55
Mike Chipak
Jr
20:46
6:42
62
Lane Andrews
Sr
20:57
6:45
65
James Lawrence
Sr
21:59
7:05
71
Josh Jolly
Jr
22:28
7:15
72
Nate Naval
Sr
23:22
7:32
79
12 Kennedy
12-12-12-12-12
Gap: 3:44
109:31
21:54
7:04
336 Dylan Garbutt
Sr
19:32
6:18
44
Salvator Angrisan
Sr
20:48
6:43
63
Mark Sandoval
Jr
22:52
7:23
75
Finnegan Ducey
Jr
23:03
7:26
76
Michael Hong
Jr
23:16
7:30
78
Christop Lew
Jr
25:01
8:04
81
Brent Louie
Jr
25:21
8:11
82
13 Lincoln-L
13-13-13-13-13
Gap: 5:28
119:08
23:50
7:41
384 Sean Gage
Sr
21:39
6:59
70
Jacob Edwards
Sr
22:48
7:21
74
Uriah Smith
Sr
23:06
7:27
77
Bryant Garcia
Sr
24:28
7:54
80
Matthew Binning
Jr
27:07
8:45
83








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Blake Croft So Davis Sr. 11:03 5:32
2 Charlie Harris So Davis Sr. 11:15 5:38
3 Owen Weitzel So Woodcreek 11:18 5:39
4 Ben Wilburn So Woodcreek 11:22 5:41
5 Anthony Wong So Placer 11:31 5:46
6 Garet Stone Fr Sierra 11:37 5:49
7 Daniel Goold So Woodcreek 11:37 5:49
8 Travis York So Bella Vista 11:41 5:51
9 Phillip Gwin So Bella Vista 11:42 5:51
10 Johnny Gow So Bella Vista 11:44 5:52
11 Garrett Schmidt So Bella Vista 11:53 5:57
12 Spencer Gray So Woodcreek 11:54 5:57
13 Cristian Hernandez So Jesuit 11:56 5:58 1/7 8/30 6/15
14 Scott Kuphaldt So Bella Vista 11:57 5:59
15 Jacob Iritani So Jesuit 11:57 5:59 2/7 10/30 4/13
16 Kyle Sunzeri So Bella Vista 11:57 5:59
17 Jose Parreno So Vacaville 12:00 6:00
18 Justin Tat So Vacaville 12:03 6:02
19 Brad Pickett So Woodcreek 12:04 6:02
20 Tracy William So Christian Brothers 12:07 6:04
21 Dillon Sveum So Vacaville 12:09 6:05
22 Zachary Hancock So Vacaville 12:10 6:05
23 Gavin Giusti So Woodcreek 12:11 6:06
24 Thomas Clavelli So Woodland 12:12 6:06
25 Gannon Armistead So Bella Vista 12:17 6:09
26 Zachary Moffatt So Davis Sr. 12:18 6:09
27 Joshua Sebilla So Bella Vista 12:20 6:10
28 Nate England So Ukiah 12:23 6:12
29 Andrew Horvath So Woodcreek 12:24 6:12
30 Anthony Ramos So El Camino 12:26 6:13
31 Liang Chin Su So Vacaville 12:26 6:13
32 Nolan Bourassa So Bella Vista 12:32 6:16
33 Alex Garcia So Placer 12:35 6:18
34 Wang Herbert So Christian Brothers 12:36 6:18
35 Justin Mcgrew So Davis Sr. 12:37 6:19
36 Chris Ronco So Vacaville 12:38 6:19
37 Makaya Tollow So Ukiah 12:39 6:20
38 Tristan Miller So Jesuit 12:39 6:20 3/7 16/30 5/12
39 Daniel Hagge So Lincoln-L 12:40 6:20
40 Michael Flodin So Jesuit 12:42 6:21 4/7 17/30 5/12
41 Ryan Moyle So Jesuit 12:45 6:23 5/7 18/30 4/9
42 Carlos Campos So Sierra 12:46 6:23
43 Daniel Bristow So Woodland 12:47 6:24
44 Lemire Matthew So Christian Brothers 12:48 6:24
45 Emilio Martinez So Woodland 12:57 6:29
46 Christian Padilla So Kennedy 12:58 6:29
47 Fernandez Rio So Christian Brothers 12:58 6:29
48 Matthew Bajamundi So Jesuit 12:59 6:30 6/7 20/30 4/7
49 Chris Mason So Placer 13:00 6:30
50 Mchale Jack So Christian Brothers 13:01 6:31
51 Mabourak Mikhail So Christian Brothers 13:03 6:32
52 Kirrene Jerett So Christian Brothers 13:06 6:33
53 Austin Gwiazdowski So Vacaville 13:10 6:35
54 Kian Tanner So Davis Sr. 13:22 6:41
55 Adam Searle So Sierra 13:26 6:43
56 Tyler Powell So Davis Sr. 13:26 6:43
57 Alec Haas So Pioneer 13:31 6:46
58 Juan Huerta So Pioneer 13:33 6:47
59 Steindorf Jack So Christian Brothers 13:36 6:48
60 Eugene Long So Davis Sr. 13:36 6:48
61 Alex Scherry Fr Sierra 13:36 6:48
62 Cruz Noah So Christian Brothers 13:37 6:49
63 Tommy Dillon So Placer 13:40 6:50
64 Michael Fotis So Kennedy 13:43 6:52
65 Anthony Wong So Kennedy 13:50 6:55
66 Eric Lee Fr Kennedy 13:51 6:56
67 William Caskey Fr Woodland 13:52 6:56
68 Jose Ramos So Pioneer 13:52 6:56
69 Kasbergen Cory So Christian Brothers 13:56 6:58
70 Austin Loft So Rio Americano 13:56 6:58
71 Donovan Tommy So Christian Brothers 13:56 6:58
72 Jesus Gomez So Sierra 14:04 7:02
73 Noah Godby So Jesuit 14:08 7:04 7/7 26/30 6/7 You ROCK! (SBP)
74 Jackson Aaron Fr Lincoln-L 14:25 7:13
75 Gorry Connor So Christian Brothers 14:30 7:15
76 Richard Gao So Davis Sr. 14:32 7:16
77 Ryan Bruch So Davis Sr. 14:42 7:21
78 Zachary Lori Hertz So Davis Sr. 14:46 7:23
79 Jonnathan Naranjo Fr Woodland 14:49 7:25
80 Spencer Evey Fr Woodland 14:56 7:28
81 Alec Swingle So Vacaville 15:04 7:32
82 Hosoume Brent So Christian Brothers 15:08 7:34
83 Alonzo Olmedo So Pioneer 15:10 7:35
84 Alejandro Robles Fr Woodland 15:13 7:37
85 Torin Mccabe So Pioneer 15:32 7:46
86 Joel Almeida Jr Davis Sr. 15:39 7:50
87 Barker William Fr Lincoln-L 15:43 7:52
88 Brian Ackerson Fr Lincoln-L 15:46 7:53
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Woodcreek
2-2-1-1-1
Gap: 0:46
58:15
11:39
5:50
42 Owen Weitzel
So
11:18
5:39
3
Ben Wilburn
So
11:22
5:41
4
Daniel Goold
So
11:37
5:49
6
Spencer Gray
So
11:54
5:57
11
Brad Pickett
So
12:04
6:02
18
Gavin Giusti
So
12:11
6:06
22
Andrew Horvath
So
12:24
6:12
26
2 Bella Vista
4-3-2-2-2
Gap: 0:16
58:57
11:47
5:54
47 Travis York
So
11:41
5:51
7
Phillip Gwin
So
11:42
5:51
8
Johnny Gow
So
11:44
5:52
9
Garrett Schmidt
So
11:53
5:57
10
Scott Kuphaldt
So
11:57
5:59
13
Kyle Sunzeri
So
11:57
5:59
15
Gannon Armistea
So
12:17
6:09
24
3 Davis Sr.
1-1-3-3-3
Gap: 2:19
60:35
12:07
6:04
101 Blake Croft
So
11:03
5:32
1
Charlie Harris
So
11:15
5:38
2
Zachary Moffatt
So
12:18
6:09
25
Justin Mcgrew
So
12:37
6:19
29
Kian Tanner
So
13:22
6:41
44
Tyler Powell
So
13:26
6:43
46
Eugene Long
So
13:36
6:48
49
3 Vacaville
6-5-4-4-3
Gap: 0:26
60:48
12:10
6:05
101 Jose Parreno
So
12:00
6:00
16
Justin Tat
So
12:03
6:02
17
Dillon Sveum
So
12:09
6:05
20
Zachary Hancock
So
12:10
6:05
21
Liang Chin Su
So
12:26
6:13
27
Chris Ronco
So
12:38
6:19
30
Austin Gwiazdow
So
13:10
6:35
43
5 Jesuit
5-4-5-5-5
Gap: 0:49
61:59
12:24
6:12
122 Cristian Hernande
So
11:56
5:58
12
Jacob Iritani
So
11:57
5:59
14
Tristan Miller
So
12:39
6:20
31
Michael Flodin
So
12:42
6:21
32
Ryan Moyle
So
12:45
6:23
33
Matthew Bajamund
So
12:59
6:30
39
Noah Godby
So
14:08
7:04
54
6 Christian Brothers
7-7-6-6-6
Gap: 0:54
63:30
12:42
6:21
161 Tracy William
So
12:07
6:04
19
Wang Herbert
So
12:36
6:18
28
Lemire Matthew
So
12:48
6:24
36
Fernande Rio
So
12:58
6:29
38
Mchale Jack
So
13:01
6:31
40
Mabourak Mikhail
So
13:03
6:32
41
Kirrene Jerett
So
13:06
6:33
42
7 Sierra
3-6-7-7-7
Gap: 2:27
65:29
13:06
6:33
187 Garet Stone
Fr
11:37
5:49
5
Carlos Campos
So
12:46
6:23
34
Adam Searle
So
13:26
6:43
45
Alex Scherry
Fr
13:36
6:48
50
Jesus Gomez
So
14:04
7:02
53








8 Woodland
8-8-8-8-8
Gap: 2:37
66:37
13:19
6:40
201 Thomas Clavelli
So
12:12
6:06
23
Daniel Bristow
So
12:47
6:24
35
Emilio Martinez
So
12:57
6:29
37
William Caskey
Fr
13:52
6:56
51
Jonnatha Naranjo
Fr
14:49
7:25
55
Spencer Evey
Fr
14:56
7:28
56
Alejandr Robles
Fr
15:13
7:37
58
9 Pioneer
9-9-9-9-9
Gap: 2:01
71:38
14:20
7:10
263 Alec Haas
So
13:31
6:46
47
Juan Huerta
So
13:33
6:47
48
Jose Ramos
So
13:52
6:56
52
Alonzo Olmedo
So
15:10
7:35
57
Torin Mccabe
So
15:32
7:46
59








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Anthony Alcantar Jr Sierra 11:26 5:43
2 Sean Lee Sr Davis Sr. 11:28 5:44
3 Jose Arzaluz Sr Davis Sr. 11:41 5:51
4 Shane Pesis Sr Davis Sr. 11:43 5:52
5 John Britton Jr Davis Sr. 11:50 5:55
6 Ryan Azar Jr Jesuit 12:00 6:00 1/5 11/30 3/12
7 Logan Vick Sr El Camino 12:03 6:02
8 Matt Tueller Jr Placer 12:05 6:03
9 Louis Styer Sr Jesuit 12:08 6:04 2/5 12/30 2/10 12:20
(0:12)
12:20
(0:12)
You ROCK! (LR, PR)
10 Tim Muller Jr Jesuit 12:09 6:05 3/5 13/30 2/7 You ROCK! (SBP)
11 Cameron Mccarty Jr Davis Sr. 12:09 6:05
12 Will Mcpherson Sr Davis Sr. 12:10 6:05
13 Antione Paquet Jr Davis Sr. 12:10 6:05
14 Salvador Montes Sr Sierra 12:11 6:06
15 Andrew Leady Jr Davis Sr. 12:32 6:16
16 Ryan Visek Jr Woodcreek 12:37 6:19
17 Gabryal Kulp So Woodcreek 12:40 6:20
18 Augustus Realyvasquez Sr Davis Sr. 12:42 6:21
19 Matthew Linvill Jr Davis Sr. 12:42 6:21
20 Andrew Sadacca Jr Woodcreek 12:43 6:22
21 David Chen Jr Bella Vista 12:44 6:22
22 Eric Sadacca Jr Woodcreek 12:48 6:24
23 Ben Pieczynski Jr Woodcreek 12:54 6:27
24 Nick Juanitas Sr Davis Sr. 12:59 6:30
25 Charlie Whitehouse Jr Vacaville 13:01 6:31
26 Nicolas Woo Sr Davis Sr. 13:01 6:31
27 Daniel Tsang Jr Davis Sr. 13:02 6:31
28 Nilesh Haile Sr Davis Sr. 13:08 6:34
29 Andrew Conor Ostling Sr Davis Sr. 13:14 6:37
30 Max Ferreyra Jr Placer 13:15 6:38
31 Garrett Kloth Jr Bella Vista 13:18 6:39
32 Makana Ward Sr Sierra 13:23 6:42
33 Thomas Cho Jr Bella Vista 13:24 6:42
34 Andrew Kalemba Jr Bella Vista 13:25 6:43
35 Erik Murrain Jr Jesuit 13:31 6:46 4/5 22/30 4/5
36 Fernando Echeona Jr Jesuit 13:48 6:54 5/5 23/30 3/4
37 Nathan De Ropp Jr Davis Sr. 13:58 6:59
38 Jack Foy Sr Bella Vista 14:04 7:02
39 Travis Zane Sr Davis Sr. 14:06 7:03
40 Arthur Leck Sr Davis Sr. 14:08 7:04
41 Brandon Hilleary Jr Western Sierra Colle 14:13 7:07
42 Michael Villegas Sr El Camino 14:26 7:13
43 Josh Purdue Jr Bella Vista 14:31 7:16
44 Brandon Montanus Sr Vacaville 14:34 7:17
45 Turner Taylor Jr Christian Brothers 14:36 7:18
46 Haynie Matthew Sr Christian Brothers 14:40 7:20
47 John Stern Sr Vacaville 14:44 7:22
48 Jireh Pejana Jr Ukiah 15:05 7:33
49 Ben Lewis So Western Sierra Colle 15:05 7:33
50 Michael Lehman Jr Vacaville 15:35 7:48
51 Nick Juchau Sr Davis Sr. 16:28 8:14
52 Joe Martin Jr Pioneer 18:53 9:27
53 Jordan Vick Jr El Camino 19:02 9:31
54 Nate Petersen Sr Davis Sr. 19:27 9:44
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis Sr.
1-1-1-1-1
Gap: 0:41
58:51
11:46
5:53
18 Sean Lee
Sr
11:28
5:44
1
Jose Arzaluz
Sr
11:41
5:51
2
Shane Pesis
Sr
11:43
5:52
3
John Britton
Jr
11:50
5:55
4
Cameron Mccarty
Jr
12:09
6:05
8
Will Mcpherso
Sr
12:10
6:05
9
Antione Paquet
Jr
12:10
6:05
10
2 Jesuit
2-2-2-2-2
Gap: 1:48
63:36
12:43
6:22
59 Ryan Azar
Jr
12:00
6:00
5
Louis Styer
Sr
12:08
6:04
6
Tim Muller
Jr
12:09
6:05
7
Erik Murrain
Jr
13:31
6:46
20
Fernando Echeona
Jr
13:48
6:54
21








3 Woodcreek
3-3-3-3-3
Gap: 0:17
63:42
12:44
6:22
67 Ryan Visek
Jr
12:37
6:19
11
Gabryal Kulp
So
12:40
6:20
12
Andrew Sadacca
Jr
12:43
6:22
13
Eric Sadacca
Jr
12:48
6:24
15
Ben Pieczyns
Jr
12:54
6:27
16








4 Bella Vista
4-4-4-4-4
Gap: 1:20
66:55
13:23
6:42
90 David Chen
Jr
12:44
6:22
14
Garrett Kloth
Jr
13:18
6:39
17
Thomas Cho
Jr
13:24
6:42
18
Andrew Kalemba
Jr
13:25
6:43
19
Jack Foy
Sr
14:04
7:02
22
Josh Purdue
Jr
14:31
7:16
23




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Evan Cross Fr Rio Americano 10:46 5:23
2 Kellen Browning Fr Davis Sr. 10:48 5:24
3 Kyle Guthrie Fr Jesuit 10:50 5:25 1/18 1/30 3/14 You ROCK! (SBP)
4 Sean Kurdy Fr Jesuit 11:03 5:32 2/18 2/30 1/11
5 Lizarde Elmer Fr Christian Brothers 11:17 5:39
6 Michael Lackner Fr Jesuit 11:21 5:41 3/18 3/30 1/10
7 Bradley Carpenter Fr Jesuit 11:24 5:42 4/18 4/30 1/9 You ROCK! (SBP)
8 Patrick Cummings Fr Jesuit 11:28 5:44 5/18 5/30 1/7 You ROCK! (SBP)
9 Trevor Beards Fr Jesuit 11:40 5:50 6/18 6/30 1/7
10 Pytel Eric Fr Christian Brothers 11:41 5:51
11 Liam Mayr Fr Davis Sr. 11:46 5:53
12 Elgin Lovell Fr Vacaville 11:47 5:54
13 Winston Tran Fr Davis Sr. 11:47 5:54
14 Trevor Stratton Fr Vacaville 11:48 5:54
15 Matthew Sickman Fr Jesuit 11:49 5:55 7/18 7/30 1/4
16 Bobby Ternes Fr Jesuit 11:56 5:58 8/18 8/30 1/3
17 Owen Hurley Fr Placer 11:57 5:59
18 John Jornlin Fr Woodcreek 12:13 6:07
19 Nick Behrens Fr Vacaville 12:19 6:09
20 Landon Miller Fr Jesuit 12:22 6:11 9/18 14/30 1/3 You ROCK! (SBP)
21 Noble Boutin Fr Rio Americano 12:24 6:12
22 Ted Gilberson Fr Rio Americano 12:25 6:13
23 Matthew Griffin Fr Jesuit 12:33 6:17 10/18 15/30 1/3
24 Wong Adam Fr Christian Brothers 12:33 6:17
25 Sean Stratton Fr Vacaville 12:43 6:22
26 Chris Harris Fr Rio Americano 12:44 6:22
27 Nathan Shaldone Fr Rio Americano 12:46 6:23
28 Anthony Smolich Fr Jesuit 12:49 6:25 11/18 19/30 1/2 You ROCK! (SBP)
29 Drew Gross Fr Bella Vista 12:52 6:26
30 Conner Mullen Fr El Camino 12:53 6:27
31 Eric Smith Fr Davis Sr. 12:54 6:27
32 David Wilson Fr Davis Sr. 12:55 6:28
33 Tanner Johnston Fr Davis Sr. 12:56 6:28
34 Aidan Cox Fr Davis Sr. 12:57 6:29
35 Klay King Fr El Camino 13:01 6:31
36 Alex Cabras Fr Center 13:04 6:32
37 David Kelley Fr Vacaville 13:09 6:35
38 Matt Griffin Fr Woodcreek 13:10 6:35
39 Samuel Basilio Fr Kennedy 13:12 6:36
40 Sparks Michael Fr Christian Brothers 13:15 6:38
41 Ryan Warr Fr Woodcreek 13:16 6:38
42 Greg Cushing Fr El Camino 13:18 6:39
43 Jacob Comingore Fr Davis Sr. 13:19 6:40
44 Andrew Shade Fr Bella Vista 13:22 6:41
45 Cade Wright Fr Rio Americano 13:24 6:42
46 Poroli Alex Fr Christian Brothers 13:25 6:43
47 Basso Daniel Fr Christian Brothers 13:28 6:44
48 Jesse Taylor Fr Jesuit 13:29 6:45 12/18 21/30 1/2
49 Jacob Ferguson Fr Woodcreek 13:33 6:47
50 Luke Robinson Fr Ukiah 13:35 6:48
51 Reed Dayton Fr Western Sierra Colle 13:42 6:51
52 Rafael Zanabria Fr Kennedy 13:53 6:57
53 Tim Baker Fr Woodcreek 13:57 6:59
54 Tyler Becco Fr Kennedy 13:59 7:00
55 Marshall Dorsey Fr Jesuit 14:01 7:01 13/18 24/30 1/1
56 Thomas Hart Fr Jesuit 14:01 7:01 14/18 25/30 1/1 You ROCK! (SBP)
57 Schneider Steven Fr Christian Brothers 14:04 7:02
58 Daniel Robinson Fr Jesuit 14:11 7:06 15/18 27/30 1/1
59 Thomas Annuzzi Fr Vacaville 14:14 7:07
60 Billy Allen Fr El Camino 14:15 7:08
61 Giancarlo Brida Fr Jesuit 14:15 7:08 16/18 28/30 1/1
62 Michael Ibrahim Fr Davis Sr. 14:22 7:11
63 Meyer Jake Fr Christian Brothers 14:29 7:15
64 Ezra Brannon Fr Center 14:33 7:17
65 Kasbergen Markus Fr Christian Brothers 14:51 7:26
66 Patrick Mahan Fr Jesuit 15:09 7:35 17/18 29/30 1/1
67 Montrose Jacob Fr Christian Brothers 15:09 7:35
68 Josh Inouye Fr Davis Sr. 15:18 7:39
69 Henry Almeida Fr El Camino 15:36 7:48
70 Zach Richter Fr Western Sierra Colle 15:40 7:50
71 Marcus Huston Jr Center 15:44 7:52
72 Tyler Tate Fr Woodcreek 15:47 7:54
73 Marc Barker Fr Sacramento Country D 16:20 8:10
74 Robbie Hughes Fr Davis Sr. 16:27 8:14
75 Thomas Hart Fr Davis Sr. 16:28 8:14
76 Max Moreira Fr Jesuit 16:51 8:26 18/18 30/30 1/1
77 Tucker Dunbar Fr Western Sierra Colle 17:16 8:38
78 Lucas Wang Fr El Camino 17:54 8:57
79 Nick Riebeek Fr Western Sierra Colle 18:03 9:02
80 Alessandro Schiavone Fr Vacaville 18:05 9:02
81 Nathan Poon Jr Kennedy 19:02 9:31
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
3-1-1-1-1
Gap: 0:38
56:06
11:13
5:37
28 Kyle Guthrie
Fr
10:50
5:25
3
Sean Kurdy
Fr
11:03
5:32
4
Michael Lackner
Fr
11:21
5:41
6
Bradley Carpente
Fr
11:24
5:42
7
Patrick Cummings
Fr
11:28
5:44
8
Trevor Beards
Fr
11:40
5:50
9
Matthew Sickman
Fr
11:49
5:55
15
Your Team ROCKS! (LR, PR)
2 Davis Sr.
2-2-2-2-2
Gap: 2:07
60:10
12:02
6:01
77 Kellen Browning
Fr
10:48
5:24
2
Liam Mayr
Fr
11:46
5:53
11
Winston Tran
Fr
11:47
5:54
13
Eric Smith
Fr
12:54
6:27
25
David Wilson
Fr
12:55
6:28
26
Tanner Johnston
Fr
12:56
6:28
27
Aidan Cox
Fr
12:57
6:29
28
3 Rio Americano
1-4-4-3-3
Gap: 2:00
61:05
12:13
6:07
83 Evan Cross
Fr
10:46
5:23
1
Noble Boutin
Fr
12:24
6:12
18
Ted Gilberso
Fr
12:25
6:13
19
Chris Harris
Fr
12:44
6:22
22
Nathan Shaldone
Fr
12:46
6:23
23
Cade Wright
Fr
13:24
6:42
35




4 Vacaville
5-5-5-4-4
Gap: 1:22
61:46
12:21
6:11
94 Elgin Lovell
Fr
11:47
5:54
12
Trevor Stratton
Fr
11:48
5:54
14
Nick Behrens
Fr
12:19
6:09
17
Sean Stratton
Fr
12:43
6:22
21
David Kelley
Fr
13:09
6:35
30
Thomas Annuzzi
Fr
14:14
7:07
41
Alessand Schiavon
Fr
18:05
9:02
46
5 Christian Brothers
4-3-3-5-5
Gap: 2:08
62:11
12:26
6:13
103 Lizarde Elmer
Fr
11:17
5:39
5
Pytel Eric
Fr
11:41
5:51
10
Wong Adam
Fr
12:33
6:17
20
Sparks Michael
Fr
13:15
6:38
32
Poroli Alex
Fr
13:25
6:43
36
Basso Daniel
Fr
13:28
6:44
37
Schneide Steven
Fr
14:04
7:02
40
6 Woodcreek
6-6-6-6-6
Gap: 1:44
66:09
13:14
6:37
157 John Jornlin
Fr
12:13
6:07
16
Matt Griffin
Fr
13:10
6:35
31
Ryan Warr
Fr
13:16
6:38
33
Jacob Ferguson
Fr
13:33
6:47
38
Tim Baker
Fr
13:57
6:59
39
Tyler Tate
Fr
15:47
7:54
44




7 El Camino
7-7-7-7-7
Gap: 2:43
69:03
13:49
6:54
172 Conner Mullen
Fr
12:53
6:27
24
Klay King
Fr
13:01
6:31
29
Greg Cushing
Fr
13:18
6:39
34
Billy Allen
Fr
14:15
7:08
42
Henry Almeida
Fr
15:36
7:48
43
Lucas Wang
Fr
17:54
8:57
45




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:53
60:20
12:04
6:02
15 Trevor Beards
Fr
11:40
5:50
1
Matthew Sickman
Fr
11:49
5:55
2
Bobby Ternes
Fr
11:56
5:58
3
Landon Miller
Fr
12:22
6:11
4
Matthew Griffin
Fr
12:33
6:17
5
Anthony Smolich
Fr
12:49
6:25
6
Jesse Taylor
Fr
13:29
6:45
11
2 Davis Sr.
2-2-2-2-2
Gap: 2:22
68:52
13:46
6:53
54 Tanner Johnston
Fr
12:56
6:28
7
Aidan Cox
Fr
12:57
6:29
8
Jacob Comingor
Fr
13:19
6:40
9
Michael Ibrahim
Fr
14:22
7:11
13
Josh Inouye
Fr
15:18
7:39
17
Robbie Hughes
Fr
16:27
8:14
18
Thomas Hart
Fr
16:28
8:14
19
3 Christian Brothers
3-3-3-3-3
Gap: 1:41
72:01
14:24
7:12
67 Basso Daniel
Fr
13:28
6:44
10
Schneide Steven
Fr
14:04
7:02
12
Meyer Jake
Fr
14:29
7:15
14
Kasberge Markus
Fr
14:51
7:26
15
Montrose Jacob
Fr
15:09
7:35
16








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 1:22
68:31
13:42
6:51
15 Anthony Smolich
Fr
12:49
6:25
1
Jesse Taylor
Fr
13:29
6:45
2
Marshall Dorsey
Fr
14:01
7:01
3
Thomas Hart
Fr
14:01
7:01
4
Daniel Robinson
Fr
14:11
7:06
5
Giancarl Brida
Fr
14:15
7:08
6
Patrick Mahan
Fr
15:09
7:35
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.