Granada Results from the Amanda Garcia Memorial Invitational at Atwater HS on 10/2/21

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Bauman, Jacob Sr V 15:12.9 5:04 3 7/75 4/8 4/30 1/10 15:21
(0:08,0.8)
You ROCK! Go MATS! (SBP, DPR)
Bromley, Erik So V 16:24.3 5:28 3 18/75 8/8 9/30 1/4 16:39
(0:14,1.4)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Chong, Alex So Open 17:51.3 5:57 3 11/101 6/22 14/30 1/8
Costello, Samuel Sr V 16:15.5 5:25 3 17/75 7/8 7/30 2/6 16:55
(0:39,3.9)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Cuevas Gomez, Adrian So Open 18:08.1 6:03 3 14/101 9/22 17/30 1/7 16:54
del Mundo, Jayden Jr Open 16:47.1 5:36 3 3/101 3/22 11/30 1/8 17:26
(0:39,3.8)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Durban, Josh Fr Open 19:37.9 6:33 3 27/101 13/22 21/30 1/2
Espinoza, David Fr Open 19:57.4 6:39 3 30/101 15/22 23/30 1/2
Guleria, Shaurya So Open 29:55.1 9:58 3 98/101 22/22 30/30 1/1
Gurusamy, Dheeraj Jr V 15:18.9 5:06 3 9/75 5/8 5/30 1/10 15:37
(0:19,2.0)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Hart, Luther Jr V 15:06 5:02 3 3/75 2/8 2/30 1/11 16:35
(1:29,8.9)
You ROCK! Go MATS! (SBP, DPR)
Hussey, Nicola So Open 20:37.6 6:53 3 41/101 16/22 24/30 1/2
Lai, Daniel Jr Open 17:54.7 5:58 3 12/101 7/22 15/30 1/8 18:49
(0:54,4.8)
You ROCK! Go MATS! (SBP, DPR)
McLaughlin, Jacob So Open 21:28.6 7:10 3 54/101 18/22 26/30 1/1 21:10
Medrano, Julian Fr Open 19:53 6:38 3 29/101 14/22 22/30 1/2 You ROCK! Go MATS! (PG)
Mehta, Aarav Fr Open 24:58 8:19 3 86/101 21/22 29/30 1/1 You ROCK! Go MATS! (PG, SBP)
Mejia, Pablo Sr Open 22:02.8 7:21 3 61/101 19/22 27/30 1/1 20:55 You ROCK! Go MATS! (SBP)
Mikhael, George Fr Open 19:17.6 6:26 3 26/101 12/22 20/30 1/3
Moniz Armstrong, Jason Jr Open 18:10.1 6:03 3 15/101 10/22 18/30 1/6 19:00
(0:50,4.4)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Nellis Torres, Gabriel So Open 17:20.5 5:47 3 6/101 5/22 13/30 1/8 19:32
(2:11,11.2)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Pierce, Daniel Sr Open 18:19.5 6:07 3 16/101 11/22 19/30 1/6 18:26
(0:07,0.6)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Prasanna, Rahul Fr Open 18:00.3 6:00 3 13/101 8/22 16/30 1/8 You ROCK! Go MATS! (PG)
Ruckmann-Barnes, Roland Jr V 15:11 5:04 3 6/75 3/8 3/30 2/10 14:54 You ROCK! Go MATS! (DSR)
Sauder, Hudson Jr Open 16:16.3 5:25 3 1/101 1/22 8/30 2/10 17:26
(1:10,6.7)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Sheinis, Ian Jr Open 16:34.4 5:31 3 2/101 2/22 10/30 1/8 16:41
(0:06,0.6)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Singh, Eshaan So V 15:37.7 5:13 3 13/75 6/8 6/30 1/9 16:25
(0:47,4.8)
You ROCK! Go MATS! (SBP, DPR)
Soriano, Farin Jr V 15:01 5:00 3 2/75 1/8 1/30 2/11 15:19
(0:18,2.0)
You ROCK! Go MATS! (SBP, DPR)
Tran, Tyson Fr Open 21:08.5 7:03 3 48/101 17/22 25/30 1/1 You ROCK! Go MATS! (SBP)
Walton, Jake Jr Open 16:49.8 5:37 3 4/101 4/22 12/30 1/8 17:31
(0:41,3.9)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Wu, David So Open 22:12 7:24 3 63/101 20/22 28/30 1/1 27:49
(5:37,20.2)
You ROCK! Go MATS! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/10 75:50
0:18
3 5:03 5:00 5:06 27 5:03 Farin Soriano (2), Luther Hart (3), Roland Ruckmann-Barnes (6), Jacob Bauman (7), Dheeraj Gurusamy (9)
Open 1st 5 1/8 83:48
1:04
3 5:35 5:25 5:47 16 5:35 Hudson Sauder (1), Ian Sheinis (2), Jayden del Mundo (3), Jake Walton (4), Gabriel Nellis Torres (6)
Open 2nd 5 1/6 90:05
0:19
3 6:00 5:57 6:03 15 6:00 Alex Chong (1), Daniel Lai (2), Rahul Prasanna (3), Adrian Cuevas Gomez (4), Jason Moniz Armstrong (5)
Open 3rd 5 1/2 97:05
1:38
3 6:28 6:07 6:39 15 6:28 Daniel Pierce (1), George Mikhael (2), Josh Durban (3), Julian Medrano (4), David Espinoza (5)
Open 4th 5 1/1 107:30
1:34
3 7:10 6:53 7:24 15 7:10 Nicola Hussey (1), Tyson Tran (2), Jacob McLaughlin (3), Pablo Mejia (4), David Wu (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys V

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Sharvin Manjrekar Sr Dublin 14:58.5 5:00
2 Farin Soriano Jr Granada 15:01 5:00 1/8 1/30 2/11 You ROCK! Go MATS! (SBP)
3 Luther Hart Jr Granada 15:06 5:02 2/8 2/30 1/11 You ROCK! Go MATS! (SBP)
4 Cole Turpin Sr Dublin 15:06.7 5:02
5 Joshua Turpin Sr Dublin 15:07.9 5:03
6 Roland Ruckmann-Barnes Jr Granada 15:11 5:04 3/8 3/30 2/10
7 Jacob Bauman Sr Granada 15:12.9 5:04 4/8 4/30 1/10 You ROCK! Go MATS! (SBP)
8 Daniel Trampe Sr Dublin 15:15.4 5:05
9 Dheeraj Gurusamy Jr Granada 15:18.9 5:06 5/8 5/30 1/10
10 Julius Pena Sr Buhach Colony 15:31.3 5:10
11 Daniel Lucatero Sr Livingston 15:32.5 5:11
12 Matthew Morgon Sr Dublin 15:33.9 5:11
13 Eshaan Singh So Granada 15:37.7 5:13 6/8 6/30 1/9 You ROCK! Go MATS! (SBP)
14 Nathan Manesh Jr Dublin 15:37.9 5:13
15 Adrian Tran Sr Dublin 15:49.9 5:17
16 Micah Caballero Jr Buhach Colony 16:13.6 5:25
17 Samuel Costello Sr Granada 16:15.5 5:25 7/8 7/30 2/6
18 Erik Bromley So Granada 16:24.3 5:28 8/8 9/30 1/4
19 Tanner Bristow Sr Atwater 16:34.9 5:32
20 Vincent Giannini Sr Dublin 16:40.6 5:34
21 Diego Gutierrez Sr Buhach Colony 16:47.7 5:36
22 David Reyes Sr Atwater 16:50.4 5:37
23 Daniel Sorci Jr Atwater 16:56.4 5:39
24 Sharva Santhakumar Sr Dublin 16:59.4 5:40
25 Fabian De Loa Jr Buhach Colony 17:02.9 5:41
26 Chase Hanker So St Mary’s 17:08.1 5:43
27 Nereo Cortes Jr Livingston 17:08.6 5:43
28 Rahul Dutta So Dublin 17:08.9 5:43
29 Joseph Davis Jr Atwater 17:11.1 5:44
30 Jacob Moffett Jr St Mary’s 17:13.8 5:45
31 Brody Vecchione Sr Turlock 17:18.8 5:46
32 Xavier Jarrell Jr Atwater 17:28.7 5:50
33 Hunter Boyenga Sr Atwater 17:30.6 5:50
34 Matthew Vasquez Jr Golden Valley (SJ) 17:39.8 5:53
35 Zachery Hardin Jr Atwater 17:47.5 5:56
36 Joe Augello So St Mary’s 17:48.2 5:56
37 Anthony Aguilar So Livingston 17:58.7 6:00
38 Sam Mahnke Sr St Mary’s 18:06.9 6:02
39 Devin Gopar So Buhach Colony 18:07.3 6:02
40 Calvin Dorsey Jr Turlock 18:08.4 6:03
41 Cristian Ledezma-P Jr Golden Valley (SJ) 18:10.5 6:04
42 Andrew Semillo Jr St Mary’s 18:11.9 6:04
43 Cristian Lucatero So Livingston 18:16.4 6:05
44 Gavin Van Oostende Jr Turlock 18:17.2 6:06
45 Roberto Rosales Sr Central Valley 18:17.7 6:06
46 Julian Brown Sr Atwater 18:36.8 6:12
47 Luis Martinez Sr Livingston 18:43 6:14
48 Adrian Quezada Fr Atwater 18:45.5 6:15
49 Alfredo Garcia So Central Valley 18:45.6 6:15
50 Eliseo Llamas So Buhach Colony 18:46.8 6:16
51 Evan Stewart Jr Golden Valley (SJ) 18:58.8 6:20
52 Sebastion Hurtado So Turlock 18:58.9 6:20
53 Nathan Trejo Fr Atwater 19:09.2 6:23
54 Julian Hernandez So Turlock 19:13.1 6:24
55 Jason Gilley Jr Hilmar 19:22 6:27
56 Aron Camacho Jr Lathrop 19:22.8 6:28
57 Jeffery Mendonca Fr Hilmar 19:24.8 6:28
58 Dylan Decosta So Hilmar 19:26.5 6:29
59 Isaac Medina Jr Golden Valley (SJ) 19:37 6:32
60 Daniel Rocha Sr Hilmar 19:37.2 6:32
61 Braxton Belerique So Hilmar 19:40 6:33
62 Armando Guajardo Jr Central Valley 19:43.7 6:35
63 Michael Salcedo Jr Lathrop 19:56.6 6:39
64 Giovanni Alberti So St Mary’s 19:56.9 6:39
65 Alexander Contrera Sr Central Valley 20:01.8 6:41
66 Danny Moua Jr Golden Valley (SJ) 20:10.7 6:44
67 Heath Edwards So Livingston 20:20.6 6:47
68 Ryan Barcelos So Hilmar 20:34.1 6:51
69 Juan Pablo Davalos Jr Turlock 20:35.1 6:52
70 Luis Jordan Morales Jr Turlock 21:05.4 7:02
71 Daniel Soares Sr Central Valley 21:08.1 7:03
72 Brody Mesonides Sr Turlock 21:22.9 7:08
73 Kevin Lee Sr Central Valley 22:53.1 7:38
74 Jackson Stokes Fr Central Valley 22:53.2 7:38
75 Gerardo Lopez Jr Livingston 24:39.5 8:13
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys V

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Granada
2-1-2-1-1
Gap: 0:18
75:50
15:10
5:03
27 Farin Soriano
Jr
15:01
5:00
2
Luther Hart
Jr
15:06
5:02
3
Roland Ruckmann-Barnes
Jr
15:11
5:04
6
Jacob Bauman
Sr
15:13
5:04
7
Dheeraj Gurusamy
Jr
15:19
5:06
9
Eshaan Singh
So
15:38
5:13
13
Samuel Costello
Sr
16:16
5:25
17
2 Dublin
1-1-1-1-2
Gap: 0:35
76:02
15:12
5:04
30 Sharvin Manjrekar
Sr
14:59
5:00
1
Cole Turpin
Sr
15:07
5:02
4
Joshua Turpin
Sr
15:08
5:03
5
Daniel Trampe
Sr
15:15
5:05
8
Matthew Morgon
Sr
15:34
5:11
12
Nathan Manesh
Jr
15:38
5:13
14
Adrian Tran
Sr
15:50
5:17
15
3 Buhach Colony
3-3-3-3-3
Gap: 2:36
83:43
16:45
5:35
102 Julius Pena
Sr
15:31
5:10
10
Micah Caballero
Jr
16:14
5:25
16
Diego Gutierrez
Sr
16:48
5:36
19
Fabian De Loa
Jr
17:03
5:41
22
Devin Gopar
So
18:07
6:02
35
Eliseo Llamas
So
18:47
6:16
44




4 Atwater
5-5-4-4-4
Gap: 0:54
85:02
17:00
5:40
112 Tanner Bristow
Sr
16:35
5:32
18
David Reyes
Sr
16:50
5:37
20
Daniel Sorci
Jr
16:56
5:39
21
Joseph Davis
Jr
17:11
5:44
25
Xavier Jarrell
Jr
17:29
5:50
28
Hunter Boyenga
Sr
17:31
5:50
29
Zachery Hardin
Jr
17:48
5:56
31
5 Livingston
4-4-5-5-5
Gap: 3:11
87:39
17:32
5:51
149 Daniel Lucatero
Sr
15:33
5:11
11
Nereo Cortes
Jr
17:09
5:43
24
Anthony Aguilar
So
17:59
6:00
33
Cristian Lucatero
So
18:16
6:05
39
Luis Martinez
Sr
18:43
6:14
42
Heath Edwards
So
20:21
6:47
58
Gerardo Lopez
Jr
24:40
8:13
65
6 St Mary’s
6-6-6-6-6
Gap: 1:04
88:29
17:42
5:54
153 Chase Hanker
So
17:08
5:43
23
Jacob Moffett
Jr
17:14
5:45
26
Joe Augello
So
17:48
5:56
32
Sam Mahnke
Sr
18:07
6:02
34
Andrew Semillo
Jr
18:12
6:04
38
Giovanni Alberti
So
19:57
6:39
55




7 Turlock
7-7-7-7-7
Gap: 1:54
91:56
18:23
6:08
196 Brody Vecchione
Sr
17:19
5:46
27
Calvin Dorsey
Jr
18:08
6:03
36
Gavin Van Oostende
Jr
18:17
6:06
40
Sebastion Hurtado
So
18:59
6:20
46
Julian Hernandez
So
19:13
6:24
47
Juan Pablo Davalos
Jr
20:35
6:52
60
Luis Jordan Morales
Jr
21:05
7:02
61
8 Golden Valley (SJ)
8-8-8-8-8
Gap: 2:31
94:37
18:55
6:18
220 Matthew Vasquez
Jr
17:40
5:53
30
Cristian Ledezma-P
Jr
18:11
6:04
37
Evan Stewart
Jr
18:59
6:20
45
Isaac Medina
Jr
19:37
6:32
51
Danny Moua
Jr
20:11
6:44
57








9 Hilmar
10-10-10-10-9
Gap: 0:18
97:31
19:30
6:30
252 Jason Gilley
Jr
19:22
6:27
48
Jeffery Mendonca
Fr
19:25
6:28
49
Dylan Decosta
So
19:27
6:29
50
Daniel Rocha
Sr
19:37
6:32
52
Braxton Belerique
So
19:40
6:33
53
Ryan Barcelos
So
20:34
6:51
59




10 Central Valley
9-9-9-9-10
Gap: 2:50
97:57
19:35
6:32
256 Roberto Rosales
Sr
18:18
6:06
41
Alfredo Garcia
So
18:46
6:15
43
Armando Guajardo
Jr
19:44
6:35
54
Alexander Contrera
Sr
20:02
6:41
56
Daniel Soares
Sr
21:08
7:03
62
Kevin Lee
Sr
22:53
7:38
63
Jackson Stokes
Fr
22:53
7:38
64
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys Open

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
0 Collin Danbom Hilmar 21:06.8 7:02
1 Hudson Sauder Jr Granada 16:16.3 5:25 1/22 8/30 2/10
2 Ian Sheinis Jr Granada 16:34.4 5:31 2/22 10/30 1/8
3 Jayden del Mundo Jr Granada 16:47.1 5:36 3/22 11/30 1/8
4 Jake Walton Jr Granada 16:49.8 5:37 4/22 12/30 1/8
5 Advait Jagannathan Jr Dublin 17:12.3 5:44
6 Gabriel Nellis Torres So Granada 17:20.5 5:47 5/22 13/30 1/8
7 Colton Dukes Jr Atwater 17:29.3 5:50
8 Alexander Martinez Sr Dublin 17:38.4 5:53
9 Conan Wang Sr Dublin 17:39 5:53
10 Kaden Wong So Dublin 17:50.2 5:57
11 Alex Chong So Granada 17:51.3 5:57 6/22 14/30 1/8
12 Daniel Lai Jr Granada 17:54.7 5:58 7/22 15/30 1/8 You ROCK! Go MATS! (SBP)
13 Rahul Prasanna Fr Granada 18:00.3 6:00 8/22 16/30 1/8
14 Adrian Cuevas Gomez So Granada 18:08.1 6:03 9/22 17/30 1/7
15 Jason Moniz Armstrong Jr Granada 18:10.1 6:03 10/22 18/30 1/6
16 Daniel Pierce Sr Granada 18:19.5 6:07 11/22 19/30 1/6
17 Tristan Gan Fr Dublin 18:28 6:09
18 Shaan Sidhu Fr Dublin 18:29.1 6:10
19 Fagu Jiang So Dublin 18:35.4 6:12
20 Carson Nims So St Mary’s 18:46 6:15
21 Sahij Gill So Dublin 18:47.6 6:16
22 Behniya Esmaeilabadi So Turlock 19:02.2 6:21
23 Theodore Santos Fr Turlock 19:05.2 6:22
24 Logan Petty Fr Turlock 19:16 6:25
25 Raghavan Srinivas So Dublin 19:17.6 6:26
26 George Mikhael Fr Granada 19:17.6 6:26 12/22 20/30 1/3
27 Josh Durban Fr Granada 19:37.9 6:33 13/22 21/30 1/2
28 Aarush Shetty So Dublin 19:50.3 6:37
29 Julian Medrano Fr Granada 19:53 6:38 14/22 22/30 1/2
30 David Espinoza Fr Granada 19:57.4 6:39 15/22 23/30 1/2
31 Jacob Gioletti Fr Turlock 20:03.4 6:41
32 Ruben Ramirez Sr Atwater 20:05.4 6:42
33 Max McFarlane So Turlock 20:07 6:42
34 Justin Strode Fr Turlock 20:11.6 6:44
35 Covin Tassey Fr Buhach Colony 20:15.6 6:45
36 Zachary Valenton So St Mary’s 20:20.8 6:47
37 Lance Tress So St Mary’s 20:23.2 6:48
38 Christopher Arteaga Jr Atwater 20:31.4 6:50
39 Tanish Zutshi Fr Dublin 20:32.3 6:51
40 Angel Solis De La So Turlock 20:33 6:51
41 Nicola Hussey So Granada 20:37.6 6:53 16/22 24/30 1/2
42 Oscar Prado Fr Atwater 20:47.6 6:56
43 Peter Lopez Jr Golden Valley (SJ) 20:49.1 6:56
44 Gabriel Arrequin Fr St Mary’s 20:51.1 6:57
45 Peter Wilson So Turlock 20:59.8 7:00
46 Josue Sanchez So Turlock 21:03.8 7:01
47 Saul Zamudio So Buhach Colony 21:05.3 7:02
48 Tyson Tran Fr Granada 21:08.5 7:03 17/22 25/30 1/1 You ROCK! Go MATS! (SBP)
49 Sehej Bedi So Buhach Colony 21:11.1 7:04
50 Christian Clemmensen Fr Dublin 21:11.5 7:04
51 Sebastian Ortega Jr Atwater 21:21.4 7:07
52 Noe Garcia So Turlock 21:22 7:07
53 Ansel Chua Fr St Mary’s 21:27 7:09
54 Jacob McLaughlin So Granada 21:28.6 7:10 18/22 26/30 1/1
55 Bryan Palafox Fr Atwater 21:41.7 7:14
56 Joshua Slown So Golden Valley (SJ) 21:49.5 7:17
57 Kirolios Kozman Fr Buhach Colony 21:51.3 7:17
58 Elijah Espinosa Fr Golden Valley (SJ) 21:53.4 7:18
59 Maddox Pearson So Turlock 21:54.8 7:18
60 Javier Delgadillo Jr St Mary’s 21:57.5 7:19
61 Pablo Mejia Sr Granada 22:02.8 7:21 19/22 27/30 1/1 You ROCK! Go MATS! (SBP)
62 Ryan Saleh Fr Dublin 22:11.6 7:24
63 David Wu So Granada 22:12 7:24 20/22 28/30 1/1
64 Diego Madrigal-Cruz So Golden Valley (SJ) 22:23.1 7:28
65 Ulyses Zarate Jr Golden Valley (SJ) 22:33.1 7:31
66 Aidan Mondo Sr Golden Valley (SJ) 22:35.2 7:32
67 Eleazar Lopez Fr Atwater 22:40.8 7:34
68 James Alaniz Jr Golden Valley (SJ) 22:48.6 7:36
69 Patrick Gonzales Fr Buhach Colony 22:50.7 7:37
70 Hector Aguilar Fr Lathrop 22:59.7 7:40
71 Erik Peterson Fr Turlock 23:12.5 7:44
72 Jesus Quintero So Golden Valley (SJ) 23:14.3 7:45
73 Henri Yang Jr Buhach Colony 23:22 7:47
74 Esteban Flores Fr Golden Valley (SJ) 23:27 7:49
75 Michael Sajor So St Mary’s 23:30.5 7:50
76 Marcos Marrot Fr Atwater 23:40.7 7:54
77 Eric Yang Fr Buhach Colony 23:41.3 7:54
78 Daniel Pham Fr Dublin 23:45.9 7:55
79 Cristian Flores So Buhach Colony 23:51.6 7:57
80 Justin Maglasang So St Mary’s 23:55.4 7:58
81 Luis Campos So Buhach Colony 24:23.4 8:08
82 Michael Paul Fr St Mary’s 24:26.8 8:09
83 Jared Navarrete So Buhach Colony 24:27.7 8:09
84 Andres Delgadillo Sr St Mary’s 24:37.3 8:12
85 Jehoash Miguel Fr Lathrop 24:48.8 8:16
86 Aarav Mehta Fr Granada 24:58 8:19 21/22 29/30 1/1 You ROCK! Go MATS! (SBP)
87 Jarren Holloway Fr Lathrop 25:26.9 8:29
88 Mark Ingraham Sr Buhach Colony 25:37.3 8:32
89 Everardo Gomez Fr Lathrop 26:02.8 8:41
90 Isaac Coronado Jr Golden Valley (SJ) 26:06.6 8:42
91 Ricardo Maravilla Fr Atwater 26:07.5 8:43
92 Gabriel Turnbeaugh Jr St Mary’s 26:39.2 8:53
93 Mohit Varikuti Fr Dublin 27:12.1 9:04
94 Ben Faulkner Sr Stone Ridge Christian 27:49.6 9:17
95 Luis Valdez So Lathrop 28:37.6 9:33
96 Ashmit Sethi Fr Dublin 28:56.6 9:39
97 Enrique Valdez Fr Lathrop 29:46 9:55
98 Shaurya Guleria So Granada 29:55.1 9:58 22/22 30/30 1/1
99 Leo Estrada-Pineda Jr Golden Valley (SJ) 32:03.7 10:41
100 Josue Leonardo Agu So Lathrop 33:27.5 11:09
101 Brian Suarez Fr Lathrop 33:33 11:11
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys Open

Group of 5: Open 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Granada
1-1-1-1-1
Gap: 1:04
83:48
16:46
5:35
16 Hudson Sauder
Jr
16:16
5:25
1
Ian Sheinis
Jr
16:34
5:31
2
Jayden del Mundo
Jr
16:47
5:36
3
Jake Walton
Jr
16:50
5:37
4
Gabriel Nellis Torres
So
17:21
5:47
6
Alex Chong
So
17:51
5:57
11
Daniel Lai
Jr
17:55
5:58
12
2 Dublin
2-2-2-2-2
Gap: 1:16
88:48
17:46
5:55
45 Advait Jagannathan
Jr
17:12
5:44
5
Alexander Martinez
Sr
17:38
5:53
8
Conan Wang
Sr
17:39
5:53
9
Kaden Wong
So
17:50
5:57
10
Tristan Gan
Fr
18:28
6:09
13
Shaan Sidhu
Fr
18:29
6:10
14
Fagu Jiang
So
18:35
6:12
15
3 Turlock
5-4-3-3-3
Gap: 1:05
97:34
19:31
6:30
96 Behniya Esmaeilabadi
So
19:02
6:21
17
Theodore Santos
Fr
19:05
6:22
18
Logan Petty
Fr
19:16
6:25
19
Jacob Gioletti
Fr
20:03
6:41
20
Max McFarlane
So
20:07
6:42
22
Justin Strode
Fr
20:12
6:44
23
Angel Solis De La
So
20:33
6:51
28
4 Atwater
3-3-4-4-4
Gap: 3:52
100:15
20:03
6:41
118 Colton Dukes
Jr
17:29
5:50
7
Ruben Ramirez
Sr
20:05
6:42
21
Christopher Arteaga
Jr
20:31
6:50
27
Oscar Prado
Fr
20:48
6:56
29
Sebastian Ortega
Jr
21:21
7:07
34
Bryan Palafox
Fr
21:42
7:14
36
Eleazar Lopez
Fr
22:41
7:34
44
5 St Mary’s
4-5-5-5-5
Gap: 2:41
101:48
20:22
6:47
133 Carson Nims
So
18:46
6:15
16
Zachary Valenton
So
20:21
6:47
25
Lance Tress
So
20:23
6:48
26
Gabriel Arrequin
Fr
20:51
6:57
31
Ansel Chua
Fr
21:27
7:09
35
Javier Delgadillo
Jr
21:58
7:19
40
Michael Sajor
So
23:31
7:50
49
6 Buhach Colony
6-6-6-6-6
Gap: 2:35
107:14
21:27
7:09
173 Covin Tassey
Fr
20:16
6:45
24
Saul Zamudio
So
21:05
7:02
32
Sehej Bedi
So
21:11
7:04
33
Kirolios Kozman
Fr
21:51
7:17
38
Patrick Gonzales
Fr
22:51
7:37
46
Henri Yang
Jr
23:22
7:47
48
Eric Yang
Fr
23:41
7:54
50
7 Golden Valley (SJ)
7-7-7-7-7
Gap: 1:44
109:28
21:54
7:18
189 Peter Lopez
Jr
20:49
6:56
30
Joshua Slown
So
21:50
7:17
37
Elijah Espinosa
Fr
21:53
7:18
39
Diego Madrigal-Cruz
So
22:23
7:28
41
Ulyses Zarate
Jr
22:33
7:31
42
Aidan Mondo
Sr
22:35
7:32
43
James Alaniz
Jr
22:49
7:36
45
8 Lathrop
8-8-8-8-8
Gap: 5:38
127:56
25:35
8:32
257 Hector Aguilar
Fr
23:00
7:40
47
Jehoash Miguel
Fr
24:49
8:16
51
Jarren Holloway
Fr
25:27
8:29
52
Everardo Gomez
Fr
26:03
8:41
53
Luis Valdez
So
28:38
9:33
54
Enrique Valdez
Fr
29:46
9:55
55
Josue Leonardo Agu
So
33:28
11:09
56
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Open 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Granada
1-1-1-1-1
Gap: 0:19
90:05
18:01
6:00
15 Alex Chong
So
17:51
5:57
1
Daniel Lai
Jr
17:55
5:58
2
Rahul Prasanna
Fr
18:00
6:00
3
Adrian Cuevas Gomez
So
18:08
6:03
4
Jason Moniz Armstrong
Jr
18:10
6:03
5
Daniel Pierce
Sr
18:20
6:07
6
George Mikhael
Fr
19:18
6:26
11
2 Dublin
2-2-2-2-2
Gap: 1:21
95:00
19:00
6:20
46 Shaan Sidhu
Fr
18:29
6:10
7
Fagu Jiang
So
18:35
6:12
8
Sahij Gill
So
18:48
6:16
9
Raghavan Srinivas
So
19:18
6:26
10
Aarush Shetty
So
19:50
6:37
12
Tanish Zutshi
Fr
20:32
6:51
14
Christian Clemmensen
Fr
21:12
7:04
18
3 Turlock
3-3-3-3-3
Gap: 1:10
104:10
20:50
6:57
80 Justin Strode
Fr
20:12
6:44
13
Angel Solis De La
So
20:33
6:51
15
Peter Wilson
So
21:00
7:00
16
Josue Sanchez
So
21:04
7:01
17
Noe Garcia
So
21:22
7:07
19
Maddox Pearson
So
21:55
7:18
20
Erik Peterson
Fr
23:13
7:44
24
4 Golden Valley (SJ)
5-4-4-4-4
Gap: 3:31
118:12
23:38
7:53
134 Aidan Mondo
Sr
22:35
7:32
22
James Alaniz
Jr
22:49
7:36
23
Jesus Quintero
So
23:14
7:45
25
Esteban Flores
Fr
23:27
7:49
27
Isaac Coronado
Jr
26:07
8:42
37
Leo Estrada-Pineda
Jr
32:04
10:41
39




5 St Mary’s
4-5-5-5-5
Gap: 2:40
118:28
23:42
7:54
148 Javier Delgadillo
Jr
21:58
7:19
21
Michael Sajor
So
23:31
7:50
28
Justin Maglasang
So
23:55
7:58
31
Michael Paul
Fr
24:27
8:09
33
Andres Delgadillo
Sr
24:37
8:12
35
Gabriel Turnbeaugh
Jr
26:39
8:53
38




6 Buhach Colony
6-6-6-6-6
Gap: 1:06
119:46
23:57
7:59
151 Henri Yang
Jr
23:22
7:47
26
Eric Yang
Fr
23:41
7:54
29
Cristian Flores
So
23:52
7:57
30
Luis Campos
So
24:23
8:08
32
Jared Navarrete
So
24:28
8:09
34
Mark Ingraham
Sr
25:37
8:32
36




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Open 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Granada
1-1-1-1-1
Gap: 1:38
97:05
19:25
6:28
15 Daniel Pierce
Sr
18:20
6:07
1
George Mikhael
Fr
19:18
6:26
2
Josh Durban
Fr
19:38
6:33
3
Julian Medrano
Fr
19:53
6:38
4
David Espinoza
Fr
19:57
6:39
5
Nicola Hussey
So
20:38
6:53
7
Tyson Tran
Fr
21:09
7:03
8
2 Dublin
2-2-2-2-2
Gap: 6:40
114:53
22:59
7:40
48 Tanish Zutshi
Fr
20:32
6:51
6
Christian Clemmensen
Fr
21:12
7:04
9
Ryan Saleh
Fr
22:12
7:24
10
Daniel Pham
Fr
23:46
7:55
11
Mohit Varikuti
Fr
27:12
9:04
12
Ashmit Sethi
Fr
28:57
9:39
13




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Open 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Granada
1-1-1-1-1
Gap: 1:34
107:30
21:30
7:10
15 Nicola Hussey
So
20:38
6:53
1
Tyson Tran
Fr
21:09
7:03
2
Jacob McLaughlin
So
21:29
7:10
3
Pablo Mejia
Sr
22:03
7:21
4
David Wu
So
22:12
7:24
5
Aarav Mehta
Fr
24:58
8:19
6
Shaurya Guleria
So
29:55
9:58
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.